KRENULE SU KVALIFIKACIJE

Dinamo ponizio Partizan: Ekipa iz Kijeva pobijedila teniskim rezultatom

js/h

Čak sedam pogodaka postigli su nogometaši švicarskog Lugana i turskog Fenerbahcea u prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka, a gosti iz Istanbula su slavili 4:3.

24.07.2024. u 07:07

Igrač utakmice bio je bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko, koji se cijelo ljeto spominje kao moguće pojačanje splitskog Hajduka. Džeko je postigao uvodna tri pogotka za Fenerbahce, sastav kojeg od ove sezone vodi legendarni Jose Mourinho.

El Wafi je u četvrtoj minuti doveo Lugano u vodstvo, a Džeko je uzvratio golovima u 45. iz jedanaesterca i 46. minuti. Na 2:2 je izjednačio Bislimi u 64. minuti, a Džeko je strijelac za 3:2 bio u 67. minuti. Do kraja je svaka momčad postigla po pogodak. Za Lugano je strijelac bio Valenzuela u 94., a za goste Kadioglu u 73. minuti. Vrata Fenerbahcea je branio hrvatski reprezentativni golman Dominik Livaković.

U poljskom Lublinu kijevski Dinamo je dočekao beogradski Partizan te je pobijedio čak 6:2, bez obzira što su gosti poveli. Šest različitih strijelaca uvjetovali su uvjerljivu pobjedu Kijevljana, golove su redom zabijali Šaparenko, Bražko, Karavajev, Kabajev, Popov i Pihalionok. Oba pogotka za Partizan je dao Matheus Saldanha.

Branio Buntić

Drugo pretkolo već je nakon prve utakmice gotovo sigurno preskočio Ferencvaros koji je u Budimpešti svladao velški New Saints s 5:0. Tri pogotka je postigao Traore. Tri gola je dao i španjolski nogometaš Jesus Imaz, od 15. do 29. minute, a njegova  je poljska Jagiellonia s 5:0 nadigrala litavski Panavežis u gostima.

Pjaca postigao svoj prvi pogodak od povratka na Maksimir: Prvijenac zabio i novi igrač Modrih

Hrvatski vratar Fabijan Buntić je branio za Qarabag koji je uspješno odradio gostovanje kod Lincoln Red Impsa gdje je slavio 2:0. Golove su protiv predstavnika Gibraltara postigli Juninho i Bajramov. Uzvratne utakmice drugog pretkola Lige prvaka igraju se idućeg utorka i srijede.