PAO JE SLAVEN BELUPO

Dinamo napokon upisao uvjerljivu pobjedu u HNL-u: Modri se iz Koprivnice vraćaju s tri boda

hk/h

Nogometaši Dinama u posljednjoj su utakmici 17. kola HNL-a kao gosti u Koprivnici svladali Slaven Belupo sa 0:2.

04.12.2023. u 19:11

Strijelci za Dinamo bili su Bruno Petković i Dario Špikić, a u oba je navrata asistirao Takuro Kaneko.

Iako je Dinamo dominirao gotovo čitavim tijekom susreta, u samom otvaranju centimetri su dijelili domaćina od vodstva. U sedmoj minuti Tomislav Štrkalj je dobio jednu dubinsku loptu, utrčao u kazneni prostor te potom obišao i Ivana Nevistića te zatresao mrežu. No, pregledom snimke ustanovljeno je kako je napadač Slavena bio u zaleđu nekoliko centimetara pa je ostalo 0:0.

Rezultat se tako prvi put promijenio u 21. minuti kada je Dinamo iz treće prilike u vrlo kratkom vremenu poentirao. Kaneko je dobio loptu na desnom krilu i uputio dobar centaršut u peterac gdje je lopta preletjela loše postavljenog Marca Borasa i stigla na glavu Petkovića koji je bio precizan i svladao Ivana Suška.

Tko ima bolju momčad? Usporedili smo Hajduk i Dinamo po pozicijama

Dinamo je pobjedu potvrdio u 79. minuti, ponovno je Kaneko napravio nered na desnom krilu i zatim poslao precizan ubačaj na glavu Špikiću koji je s pet metara zakucao loptu pod gredu.

Stanje na tablici

Dinamo je nakon ove pobjede i dalje treći na tablici i nakon 15 utakmica ima 30 bodova. Samo dva boda zaostave za drugoplasiranom Rijekom od koje ima i utakmicu manje.

Hajduk je prvi i Dinamu bježi devet bodova, ali ima i dvije utakmice više. Slaven Belupo je deveti sa 17 bodova, koliko imaju i šesta Lokomotiva, sedmi Varaždin te osma Istra 1961, dok je na dnu Rudeš sa samo četiri boda.