BRZO JE OSVOJIO TRIBINE

Dinamo nakon utakmice objavio lijepu snimku novog miljenika navijača: 'Purger'

js

U zadnjem susretu 27. kola HNL-a Dinamo je Kranjčevićevoj ulici pobijedio Rudeš s 3:0 postigavši sva tri gola u zadnjih pola sata.

18.03.2024. u 06:40

Golove za "Modre" zabili su Moreno Živković (60.), Fran Brodić (78.) i Petar Sučić (86.). Dinamo se ovom pobjedom približio drugoplasiranom Hajduku na bod zaostatka uz susret manje, dok vodeća Rijeka ima pet bodova viška. Nakon što se oprostio od Europe teškim porazom od PAOK-a u Solunu, Dinamo se dobro namučio kako bi protiv "fenjeraša" osvojio bodove koje su mnogi upisali i prije utakmice.

Za modre je ovo bitna pobjeda uoči reprezentativne stanke, pogotovo uzimajući u obzir da ih nakon toga čekaju dva susreta na Poljudu, u prvenstvu i u polufinalu kupa. Zagrebački klub nakon utakmice posebno je istaknuo jedno ime kojeg su navijači ovo proljeće posebno počeli cijeniti zbog zalaganja, a to je Sandro Kulenović. "Purger", napisali su na društvenim mrežama uz snimku Sandra kako je otišao do navijača  najmlađima dao svoj dres.

Ozljeda Baturine

Dinamo je pružio skromnu predstavu u prvom dijelu. Modri su dominirali, ali Rudeš se dobro držao i na poluvrijeme se otišlo s "nulom". U 60. minuti Martin Baturina je ubacio iz kornera, a Živković glavom pogodio za 1:0. Bio je to njegov prvi pogodak u prvenstvu u "plavom" dresu. Samo minutu kasnije Baturina se uhvatio za zadnju ložu i pao na travnjak. Čini se kako se radi o ozbiljnijoj ozljedi. Bio bi to velik udarac za Dinamo. Podsjetimo, Baturina se nalazi i na popisu Zlatka Dalića.

U 70. minuti velike prilike imali su Petković i ponovo Hoxha, ali obrana Rudeša je blokirala oba udarca. Pitanje pobjednika Dinamo je razriješio u 78. minuti. Bruno Petković je povukao prema golu uposlivši Brodića na lijevoj strani, koji je udarcem iskosa matirao Mateja Markovića. U 86. minuti među strijelce se upisao i Petar Sučić, koji je pucao sa 20 metara i uz malo sreće je pogodio za 3:0.