POBIJEDIO BORINCE 4:0

Dinamo lako svladao petoligaša i plasirao se u osminu finala Kupa, Borince

mp/h

Hrvatski nogometni prvak, zagrebački Dinamo, plasirao se u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa nakon što je u susretu 1/16 finala na gostovanju u Jarmini pred 2000 gledatelja pobijedio Borince s 4:0.

27.09.2022. u 17:59

Premda je Ante Čačić zbog brojnih izostanaka reprezentativaca mogao računati na samo 15 igrača, "Modri" su rutinski odradili posao na gostovanju kod člana međužupanijske lige Osijek-Vinkovci, odnosno petog razreda hrvatskog nogometa.

Sve je bilo gotovo nakon 20 minuta igre i vodstva Dinama 3:0. Do kraja susreta gosti su zabili još jedan pogodak. Susret su obilježili dvostruki strijelac Josip Drmić i trostruki asistent Daniel Štefulj.

Dinamo je poveo u 11. minuti utakmice. Petar Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca na peterac, golman Dalibor Prišćan je boksao loptu, koja dolazi do Luke Ivanušeca, a on je iz prve pogodio suprotni kut.

Iduća dva gola zabio je Josip Drmić, a kod oba mu je asistirao Daniel Štefulj. U 15. minuti Štefulj je povratnom loptom uposlio Drmića, a ovaj pogodio za 2:0. Samo pet minuta kasnije bilo je 3:0, a uz istog asistenta i strijelca.

Konačnih 4:0 postavio je Petar Bočkaj u 76. minuti, a asistent je ponovo bio Štefulj, koji je uputio sjajnu loptu u sredinu. Bočkaj je odličnim lažnjakom izbacio čuvara, a potom zakucao pod gredu.

Preostali susreti 1/16 finala Kupa na rasporedu su u listopadu, a sastaju se Moslavina Kutina - Rijeka, Tehničar - Hajduk, Bistra - Lokomotiva, Papuk Orahovica - Osijek, Grobničan - Istra 1961, Dubrava Tim kabel - Gorica, Solin - Slaven Belupo, Nedelišće - Inter-Zaprešić, Jadran-Poreč - Šibenik, Bednja Beletinec - Rudeš, Primorac - Varaždin, Bjelovar  - Jaska Vinogradar, Mladost Ždralovi - Oriolik, Split - Cibalia te Belišće - BSK.