EUROPA LIGA

Dinamo je brutalno pokraden i ispromašivao se, ali još je u igri

Bruno Matković

Nepostojeći jedanesterac za Sevillu i nevjerojatni promašaji Dinama obilježili su prvu utakmicu 1/16 finala Europa lige koja se odigrala u Sevilli. Domaćin je slavio s 3:1.

17.02.2022. u 23:36

Možemo reći da je Dinamo odigrao iznad očekivanja i u dobrom dijelu utakmice bio ravnopravan ili čak bolji suparnik.

Nepostojeći penal za početak

Priča o “velikima i malima” najbolje se vidjela kod prvog gola Seville. Umjesto da sudac da žuti karton Papuu Gomezu za simuliranje, on sudi jedanaesterac, iako Livaković Argentinca nije niti taknuo. VAR se naravno nije oglasio i postavlja se pitanje koja je uopće svrha tog sustava kad se ne javi u ovako očitoj krađi?

Da stvar bude gora, penal koji je zabio Ivan Rakitić trebao je biti ponovljen, jer su igrači Seville prerano utrčali u šesnaesterac, ali naravno niti tu se VAR nije oglasio. I onda se netko čudi kad se postavi pitanje čemu VAR služi?

Dinamo je srećom brzo uspio izjednačiti preko lijepog gola Mislava Oršića, ali onda slijedi novi blackout.

Dva gola u tri minute

Dinamo je u 42-oj minuti imao 1:1, a u 45-oj bilo je 3:1 za Sevillu. Taman kada se pomisli da nekako treba izdržati do poluvremena, Dinamo je pokazao stare boljke i primio dva jeftina gola. Kod prvog nije bilo niti sreće jer je Petkovića malo dirala lopta koju je uputio Ocampos, a drugi gol Martiala je ipak čišći. Tako da se na poluvrijeme otišlo s 3:1, a realno trebalo je biti 1:1, s time da treba istaknuti i strašan šut Oršića kojeg je jedva izvadio marokanski golman Bono.

Kolosalni promašaji u drugom poluvremenu

Željko Kopić ostavio je u poluvremenu na klupi Teophilea koji je bio tragičan, uplašen i spreman za novu porciju kikseva koje redovito isporučuje. Da se to ne bi dogodilo, uveden je Rasmus Lauritsen.

Dinamo se u utakmicu mogao vratiti preko Denija Jurića koji je promašio nepromašivo. U maniri Ilije Sivonjića Jurić je promašio prazan gol s pola metra, tj. obranio mu je Bono nakon što je prije toga sjajno skinuo udarac Lauritsena. Iz te akcije treba izvojiti "modrićevski" ubačaj Bočkaja vanjskom koji je potez pravog znalca. Ali uzalud sve jer Deni Jurić očito nije kalibar igrača za Dinamo. Za Šibenik da, za Dinamo ne.

Nakon toga Dinamo je imao još jednu sjajnu situaciju kada je Ademi povukao kontru i umjesto da vrati povratnu loptu, on se neobjašnjivo odlučio na dribling i naravno izgubio loptu.

Sevilla povuka 'ručnu' i zatvorila susret

Kada je domaći trener vidio da je "vrag odnio šalu" uveo je tri igrača, preuzeo posjed i ugasio Dinamo. Sevilla je do kraja imala kontrolu i tu nije bilo nekih prilika. Pokušao je Kopić uvođenjem Emrelija i Štefulja, ali obojica su bili slabi i nisu ništa napravili.

Dinamo ima težak zadatak za uzvrat, ali pokazao je da može čak i protiv top ekipe kao što je Sevilla, ali kada te onako brutalno pokradu, donekle se izgubi i smisao nogometa kao takvog.