POLICIJA SPRIJEČILA VEĆI SUKOB

Delije pretukle navijača s Hajdukovim obilježjima: Marakanom orila jeziva pjesma

hk

Gostujuću pobjedu u grupnoj fazi Lige prvaka ostvarila je Benfica koja je u Beogradu porazila Crvenu zvezdu sa 2:1.

20.09.2024. u 07:52

Portugalski velikan je poveo već u devetoj minuti golom Kerem Akturkoglua. Bila je to brza akcija gostiju. Angel di Maria je na krilu uposlio Alexandera Baha koji je prebacio na drugu stativu do Akturkoglua kojem nije bilo teško zabiti. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 29. minuti kada je Orkun Kokcu sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Domaćin je u samoj završnici zakomplicirao situaciju smanjivši rezultat golom Felicia Milsona u 86. minuti. U sudačkoj nadoknadi Benfica je mogla zabiti i treći gola, ali je Zeki Amdouni pogodio stativu. Po završetku utakmice prvog kola Lige prvaka između Crvene zvezde i Benfice pristaše domaćeg kluba pokušale su se obračunati s gostima iz Portugala.

Na zapadnoj tribini Marakane manje skupina Delija zaletjela se prema No Name Boysima koji su bili na južnom dijelu ograđeni. Srpska policija je bila prisutna i spriječili su bilo kakav okršaj na stadionu. Pokušaj sukoba možete pogledati OVDJE. Srbijanski mediji tjednima su ovaj susret najavljivali kao utakmicu visokog rizika jer se najavljivao dolazak Torcide iz Splita.

Pretučen jedan navijač

Jedan je navijač portugalskog kluba pretučen prije utakmice jer jer na sebi, između ostalog, imao i obilježja Hajduka. Snimka udaranja nesretnog mladića objavljena je na poznatoj navijačkoj stranici Hooligans.cz, ali i ubrzo uklonjena. Nesretnog navijača u majici Torcide išamarali su, a onda se netko umiješao i spriječio još veći kaos.

Dačić imao izvanredno obraćanje: 'Na granici smo pronašli obilježja Torcide'

Na stadionu "Rajko Mitić" pjevala se gnjusna i jeziva pjesma. "Mrzim Hajduk i Torcidu, mrzim tebe, Marjane, i sa sjekirom u ruci poklat ću sve Splićane", stihovi su jedne od pjesama koju su Delije pjevale. Ostaje za vidjeti hoće li UEFA reagirati i kazniti Crvenu Zvezdu zbog neprikladnih uzvika njezinih navijača.