KAKVA POBJEDA

Debakl Torcide u Domu sportova: Zagrebačka momčad slavila sa šest razlike

is

Nakon što su Square, Stanoinvest Futsal Pula i Olmissum izborili polufinale SuperSport HMNL-a, posljednje mjesto među četiri najbolje momčadi Hrvatske zauzeo je Futsal Dinamo. Zagrebačka je momčad slavila 6:0

02.04.2024. u 21:46

Da je Dinamu mjesto u polufinalu dokazala je još jedna spektakularna utakmica u zagrebačkom Domu sportova. Puna mreža Torcide, osigurala je Dinamu prolazak dalje. Ponovno smo zabili šest komada i to bez primljenog gola. Prvo poluvrijeme Dinamo je otvorio identičnim pristupom kao u prvoj četvrtfinalnoj utakmici. Prva prava prilika bila je već u prvoj minuti susreta, ali pokušaj loba Luke Perića nije ušao u gol. Dvije minute poslije, bilježimo prva dva pokušaja gostiju iz Splita. Prvo je Antonio Repić pokušao ugroziti Pipličin gol, a nakon njega i Luka Grubišić.

U šestoj minuti Nikola Gudasić odlično prolazi preko lijeve strane te postiže pogodak u dalji golmanov kut za prednost Dinama u ranim minutama susreta.  Rano vodstvo Dinamu je samo označilo dodatan vjetar u leđa te drugi gol postigao je Neven Zonjić. U idućih nekoliko minuta nizale su se odlične prilike Plavih. Izvana je pokušao Toni Vučković, ali njegov udarac uspješno blokira obrana Torcide. Nakon toga, Perić pokušava dva puta pa Tihomir Novak, no oba udarca ne pronalaze put do mreže. U 16. minuti Mateo Mužar odlično vara svog čuvara i postiže novi pogodak za povećanje vodstva Purgera. Minutu nakon, Mateo Poljarić zarađuje direktni crveni karton.

Tko čeka Dinamo

Ipak, Dinamovci nisu iskoristili igrača više do kraja poluvremena. U drugom poluvrijeme Dinamo je ušao s jednakom željom. Najrazigraniji bio je strijelac prvog pogotka, Gudasić. Zabilježili smo tri njegova pokušaja, no lopta nije htjela u gol. Minutu kasnije, Tihomir Novak pogađa stativu, a nakon toga i prečku Nevena Zonjića nakon odlične kombinacije s Mateom Mužarom. U istoj minuti ponovno se trese mreža Splićana. Mihovil Prgomet je Dinamov presing pretvorio u novo slavlje.

Prava bomba iz Maksimira: U Dinamo se vraćaju Modrić i Vida

Par sekundi iza Torcida uvodi golmana igrača. Prgomet je odlučio da mu jedan pogodak nije dovoljan te na praznu baru postiže novi i to je 5:0 za Plave. Prošlo je dosta vremena od posljednjeg pokušaja Splićana jer nikako nisu uspijevali iskontrolirati loptu. U 28. minuti Grubišić je pokušao dati gol, ali njegov pokušaj otišao je pored stative. Kada se činilo da je Dinamo malo usporio te stao na loptu, vidjeli smo odličnu kombinaciju Čekola i Gudasića, no obrambeni igrač Torcide skida loptu s crte. Posljednji pogodak postigao je Filip Novak na asistenciju Mihovila Prgometa, piše Tportal.