'BLAGODATI' VAR TEHNOLOGIJE

Danci zbilja nemaju sreće: Gol im je poništilo milimetarsko zaleđe pa su nepravilno izveli penal

mm

Susret Njemačke i Danske obilovao je zanimljivostima. Osim velikog nevremena i tuče koja je nakratko prekinula utakmicu, gledatelji su imali prilike vidjeti i dva pogotka i jedan poništeni, te jedanaesterac koji je izveden na sumnjiv način.

30.06.2024. u 09:16

Krenulo je žestoko, Njemačka se odmah nametnula na terenu kao favorit koji mora opravdati ulogu favorita. Danska se organizirano branila i uspjela otići na odmor s "nulom",  Potom, početkom drugog poluvremena, novi pljusak nad glavama domaćih navijača.

Danci su zabili za vodstvo u 50. minuti, ali je gol Joachima Andersena je brzo poništen zbog milimetarskog zaleđa nakon duže intervencije VAR-a.  Suci su brzo nastavili s igrom, tek je kasnije u eter puštena simulacija na kojoj se vidi da je Andersen u zaleđu za duljinu pete.

Isti taj igrač je skrivio penal igranjem rukom minutu kasnije. Ubačaj Davida Rauma pogodio ga je u prste, a opet je VAR promijenio prvotnu odluku suca Michaela Olivera.

Havertz se poigrao s jedanaestercem, sudac je mogao poništiti gol

I tu smo svjedočili blagodatima tehnologija. Suci su pustili snimku na kojoj se jasno vidi kako je Andersen vršcima prstiju dodirnuo loptu u šesnaestercu. Ona je malo i promijenila smjer što je potvrdilo sumnju kako je došlo do prekršaja za najstožu kaznu.

Odgovornost je preuzeo Kai Havertz. Iako je sjajno pogodio za vodstvo, mnogi se pitaju je li postigao gol regularno. Nogometna pravila jasno nalažu da se izvođač jedanaesterca ne smije zaustaviti i opet krenuti prilikom izvođenja, a Havertz je baš to učinio.

Mladi hrvatski napadač mogao bi biti ono što nedostaje Daliću: Ima važnu poruku za Modrića

Na kraju je utakmica završila rezultaton 2:0. Danci su pružili sjajan otpor, falilo im je malo sreće da povedu i odvedu susret u nepoznati teritorij. Ovako se Njemačka oporavila u najvažnijem trenu i naposljetku uzela pobjedu i mjesto u četvrtzavršnici.