SPORTSKA KOLUMNA

Damir Krznar nakon remija: Lopta jednostavno nije htjela u gol

Marino Medak

Dinamo i Osijek remizirali su 1:1 na Maksimiru, a tim bodom gosti mogu biti puno zadovoljniji jer je Dinamo dominirao većim dijelom susreta. Unatoč tome, gosti su nekako uspjeli spasiti bod i odlaze zadovoljniji put Slavonije.

20.11.2021. u 20:53

Osim ranog vodstva Osijeka, nakon jedne slabije reakcije Teophilea, gosti praktički nisu ništa pokazali. Dinamo je bio znatno bolji, ali je izjednačio tek desetak minuta prije kraja kada je fantastično glavom pogodio Bruno Petković. On pak igra u strašnoj formi jer je cijelu utakmicu bio opasan i stvarao je svojim driblinzima nered u gostujućoj obrani.

"Izuzetno pomiješani osjećaji, ne samo moji nego i svih igrača. Bila je to jedna utakmica koja je po svemu morala otići na našu stranu, ali to se ipak nije dogodilo. Rezultatski ne možemo biti zadovoljni neriješenim jer nismo nikad zadovoljni tim ishodom niti na jednom terenu, pogotovo na Maksimiru. Ono čime možemo biti zadovoljni je angažman momčadi od prve do zadnje minute. Primljeni pogodak u trenucima potpune dominacije nije nas poljuljao, ponovno smo imali ideju i igru, imali smo sve statističke brojke na našoj strani. Lopta jednostavno nije htjela u gol. Nakon izjednačenja imali smo još uvijek jedan impuls više mada smo bili umorni i potrošeni. S te strane mogu biti zadovoljan i čestitati igračima, ali rezultatom nikako ne", rekao je nakon dvoboja trener Dinama, Damir Krznar.

"Stvorili smo izuzetno puno šansi, ali nišanske sprave nisu bile na nivou, imali smo puno udaraca preko i pored gola. Vjerujem da je u tih 20-ak pokušaja još koji udarac išao u okvir gola da bi završio u mreži. Danas se to nažalost nije dogodilo, ali moramo ići dalje. Moramo pregristi i iz svega toga nešto naučiti. Dajemo puni gas dalje, nemamo vremena za očajavanje", dodao je.

Osvrnuo se na napadački učinak uoči nastavka europskih izazova.

"Moramo poraditi napadu i na plitkoći obrane, kao i na agresiji, ali imamo pet dana što je dovoljno za pripremu. Vjerujemo da ćemo se u četvrtak nakon utakmice naći u ljepšem raspoloženju".

Komentirao je posebno raspoloženog Petkovića i povratnika Arijana Ademija.

"Bruno je bio raspoložen, a Ademi je po planu dobio 15-20 minuta, trebat će mu vremena jer je bila velika pauza. Koristit će on te minute i vjerujemo kroz dvije, tri utakmice da ćemo imati ponovno pravog Ademija, a to će biti fantastično pojačanje za nas", zaključio je Krznar.