PUNO GOLOVA

ČVRSTO VODSTVO NA VRHU LJESTVICE Dinamo kod kuće svladao Inter; Livaković primio neobičan gol

bkk/h

U susretu 23. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Inter s 3:2 i ponovo ima 12 bodova više od Hajduka na drugom mjestu. Reprezentativni golman Domagoj Livaković primio je uistinu neuobičajen gol, a možete ga vidjeti ovdje.

23.02.2020. u 17:14

Golove za "modre" zabili su Marin Leovac (7), Damian Kadzior (60) i Mario Gavranović (72), dok su strijelci za goste bili Antonio Bosec (39) i Komnen Andrić (90+2).

Hrvatski prvak je poveo u 7. minuti golom Marina Leovca.

Akciju je započeo Lovor Majer ubacivši u kazneni prostor, Sandro Kulenović je prsima spustio do Leovca, a ovaj natrčao na loptu i zabio za 1:0. Inter je izjednačio u 39. minuti nakon velike pogreške Dominka Livakovića koji je pogrešno procijenio let lopte. Antonio Bosec je uputio jednu dugačku loptu prema vratima 'modrih', Livaković je istrčao, ali slabo reagirao i lopta je završila u mreži.

"Modri" su u 60. minuti stigli do nove prednosti. Leovac je ovoga puta bio asistent, a Damian Kadzior strijelac. Samo tri minute kasnije, Dinamo je mogao i do trećeg gola, no Oršić je promašio kazneni udarac prebacivši vrata. Ipak, u 72. minuti Dinamo je zaključuje priču. Kadzior je nakon postignutog gola upisao i asistenciju, a pogodak je zabio Gavranović.

U posljednjim trenucima susreta Komen Andrić je samo smanjio na 3:2.

Dinamo se ovom pobjedom učvrstio na vrhu ljestvice s 56 bodova, 12 više od Hajduka na drugom mjestu, dok je na trećoj poziciji Rijeka s 41 bodom. Inter je na osmom mjestu sa 17 bodova, dva više od Istre 1961. i Varaždina.