Cvitanović: Nemojmo potencirati suđenje, ja sam ku**evit, želim samo pobjede!

mpi

Hajduk i Dinamo odigrali su 2:2 na Poljudu u jednom od boljih derbija.

21.10.2017. u 22:15

Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke.

"Prvo poluvrijeme nismo igrali nogomet i nismo došli na utakmicu. To sam jasno rekao igračima na poluvremenu i nakon utakmice. Međutim, u nastavku smo igrali muški i tako moramo igrati. Apsolutno ne mogu biti zadovoljan igrom u prvom dijelu susreta jer mi nismo igrali nogomet. Nismo se pridržavali onoga što smo pripremali, izgubili smo puno duela i ničijih lopti, nismo radili stvari niti u fazi napada koje smo trebali. U drugom dijelu smo okrenuli utakmicu, promijenili smo sustav i promjenili neke stvari koje smo trenirali uoči utakmice. Tad smo definitivno bili bolji protivnik. Stvorili smo i dosta prilika, bili kvalitetni te je to izgledalo upravo onako kako trebamo igrati", izjavio je trener Dinama Mario Cvitanović.

Hajduk je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a Dinamo je uzvratio na isti način u drugom dijelu.

"Ponavljam još jednom, nisam zadovoljan prvim poluvremenom i tako Dinamo ne smije igrati! U utakmice moramo ulaziti kao i u drugom poluvremenu, razlog tome možemo tražiti u neiskustvu, mladosti i u agresiji Hajduka. Međutim ako smo Dinamo i želimo osvojiti naslov prvaka, moramo u svaku utakmicu ulaziti kao u drugo poluvrijeme", dodao je.

Strateg modrih nije želio komentirati suđenje i kazneni udarac, kojeg je realizirao Erceg i tako spasio Splićane od poraza.

"Za komentar ću pogledati utakmicu i onda reći. Sada sam malo pod dojmom. Nemojmo potencirati suđenje, nego nogomet... Ja sam kurčevit, želim samo pobjede. I kada povedemo 2:1 da budemo malo ozbiljniji. Imamo puno igrača koji nisu igrali u ovakvoj atmosfferi, trebali smo biti pametniji i onda se ne bi dogodio onaj jedanaesterac", zaključio je.