ABA LIGA

Cibona upisala treći poraz: U Draženovom domu izgubila od Krke

bl/h

U prvom susretu 4. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u Draženovom domu izgubila od Krke 74:81 upisavši treći poraz.

09.10.2024. u 22:23

Cibona je dobro ušla u susret, povela je 12:4, imala je i 16:8, ali su gosti do kraja prve četvrtine smanjili zaostatak na 24:20."Vukovi" su na otvaranju druge dionice ponovo imali +8 (28-20), međutim na poluvrijeme se otišlo s košem razlike za domaći sastav (41:40).

Treća dionica je pripala zagrebačkom sastavu koji je na ulazu u zadnju dionicu imao pet koševa prednosti (64:59). Krka je sjajno otvorila zadnji period igre. Serijom 13:2 okrenula je rezultat i došla do prednosti 72:66.

U završnici utakmice gosti su imali i osam koševa razlike (80:72), a na kraju je završilo 81:74. Slovenski sastav je zadnju četvrtinu dobio sa čak 22:10. Krku je do prve pobjede predvodio Miha Cerkvenik s 22 koša i osam skokova, dok su Tibor Mirtič i Tayler Persons postigli po 13 koševa.