HRABRI VUKOVI

Cibona pružila dostojan otpor Partizanu: Dvorana je nakon dugo vremena bila rasprodana

hk/h

U posljednjem susretu 16. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović izgubila od Partizana 74:87 upisavši deseti poraz, dok je beogradski sastav ostvario 12. pobjedu.

15.01.2024. u 19:58

Cibona je sjajno ušla u susret, međutim Partizan je u drugoj četvrtini okrenuo rezultat, a potom u drugom poluvremenu kontrolirao rezultat. Vukovi su nakon četiri minute vodili 11:4, minutu kasnije imali su 18:9, a u sedmoj minuti i plus 12 (21:9). Međutim, Partizan je do kraja četvrtine smanjio na 25:20, u drugoj dionici je izjednačio na 29:29, a na poluvrijeme otišao s plus dva (40:38).

Najbolji na terenu

U trećoj četvrtini je momčad Željka Obradovića povela sa 13 razlike (59:46), a početkom posljednje dionice i sa plus 14 (67:53) nakon čega je rutinski privela utakmicu kraju. Partizan su do pobjede predvodili Bruno Caboclo sa 18 koševa, te Danilo Anđušić sa 17 koševa.

Hrvatski reprezentativac u beogradskim redovima Jaleen Smith je zabio sedm koševa uz četiri skoka i tri asistencije. U domaćim redovima najefikasniji su bili Aleksandar Aranitović sa 17 koševa i osam skokova, Krešimir Radovčić sa 16 koševa, te Jakov Mustapić sa 13 koševa.

Cibona teško poražena kod Crvene zvezde, Zadar do velike pobjede u gostima

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 14 pobjeda i dva poraza, Partizan je drugi (12:4), dok je na trećem mjestu Budućnost (11:5). Zadar je sedmi (8:8), Split deveti (7:9), a Cibona se nalazi na 11. poziciji sa šest pobjeda i 10 poraza. Na začelju je Mornar s dvije pobjede i 14 poraza.