BAŠ IM NE IDE

Cibona pretrpjela još jedan težak poraz u ABA ligi

js/h

Košarkaši Cibone u susretu su 2. kola ABA lige pretrpjeli novi težak poraz, na gostovanju u Baru izgubili su od Mornara sa 68:109 (14:27, 18:22, 15:29, 19:29).

12.10.2020. u 19:40

Osim što je izgubila, Ciboni se u Baru vrlo brzo, nakon samo 2:18 minuta igre ozlijedio kapetan i najbolji igrač, 17-godišnji Roko Prkačin koji je izašao iz igre zbog problema s gležnjem. Bez Prkačina Cibona je protiv čvrste domaće momčadi izgledala potpuno nemoćno.

Susret je rezultatski riješen već u prvoj četvrtini u kojoj je Mornar nakon uvodne trice Bundovića napravio seriju 23:2 i stigao do prednosti od 23:5. Mornar je povećaovao svoju prednost sve do najvećih +43 (109-66) u posljednjoj minuti.

Filip Bundović je s 22 koša i devet skokova bio jedina svijetla točka u Ciboni, dok je kod domaćih šest igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, najviše 14 Marko Jeremić.

Cibona je tako u prva dva kola upisala dva poraza s ukupnom razlikom od -79.

Mornar je nakon pobjede u Zadru u prvom kolu, u drugom kolu bio uspješniji i od još jednog hrvatskog predstavnika.