IDU U POLUFINALE

Leipzig izborio okršaj s PSG-om, Olmo zabio prvi gol

lb

RB Leipzig je pobijedio Atletico Madrid 2:1 u četvrtfinalu Lige prvaka i tako izborio okršaj s PSG-om.

13.08.2020. u 22:11

Nogometaši Leipziga plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u četvrtak u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Atletico Madrid s 2:1, pogocima bivšeg Dinamovca Danija Olma (51) i američkog veznjaka Tylera Adamsa (88), dok je strijelac za Atletico bio Joao Felix u 71. minuti iz penala.

Leipzig će u polufinalu 18. kolovoza igrati protiv Paris Saint-Germaina, koji je eliminirao talijansku Atalantu s 2:1. U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Barcelona - Bayern (petak, 21 sat), te Lyon - Manchester City (subota, 21 sat).

Golovi

Angelino je dao povratnu loptu za Adamsa na dvadesetak metara, ovaj je potom napravio korak s loptom i u 88. minuti zapucao s ruba šesnaesterca, a lopta se na putu do mreže odbila od bloka i prevarila Oblaka za novo vodstvo Leipziga od 2:1. To je bio i konačni rezultat susreta.

Joao Felix je izborio 11-erac u 71. minuti i zabio za Atletico te poravnao rezultat na 1:1!

Naime, Klostermann je u kaznenom prostoru srušio Joaoa Felixa, sudac je odmah pokazao na bijelu točku, a sigurni izvođač najstrože kazne bio je upravo Felix.

U 51. minuti pao je prvi gol susreta. Sabitzer je asistirao, a strijelac je bivši Dinamov igrač Dani Olmo za vodstvo Leizpiga 1:0.

RB Leipzig čestitao je Olmu na vrhunskom pogotku glavom objavom na Twitter profilu. "GOLMOOOO!", napisali su na Twitteru.

Dani Olmo je u posljednjih pet odigranih utakmica za RB Leipzig u Ligi prvaka postigao tri pogotka i upisao jednu asistenciju.

Olmo je za Leipzig igrao od samog početka susreta, a u završnici prvog poluvremena istaknuo se obranom i Oblak te pokazao zašto je najjača karika Atletica.

Na predah prije drugog poluvremena se otišlo bez pogodaka.