GOLIJADA

Budimir strijelac za Mallorcu na gostovanju kod Betisa

av/h

Hrvatski napadač Ante Budimir bio je strijelac i asistent u 3:3 (2:2) remiju Mallorce na gostovanju kod Betisa u Sevilli u susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

21.02.2020. u 23:04

Budimir je svojim osmim golom u sezoni doveo Mallorcu u vodstvo 2:1 u 27. minuti, nakon što je leđima primio loptu na pet metara od suparničkog gola, Budimir se odlično okrenuo i zakucao loptu u mrežu. Asistenciju je naš napadač upisao za konačnih 3:3 kada je u 70. minuti osvojio jednu loptu na 30-ak metara od vratiju Betisa, a zatim je do nje stigao Japanac Kubo koji je potom povukao do ruba kaznenog prostora i uz veliku pomoć domaćeg vratara, koji je vrlo loše reagirao, osigurao dragocjen bod.

Mallorca je povela i s 1-0 golom Hernandeza (16), dok je Betis poravnao na 1:1 i 2:2 iz kaznenih udaraca koje su realizirali Canales (19-11m) i Fekir (35-11m), a jedino vodstvo domaćima osigurao je veteran Joaquin (48).

Budimir je odigrao čitavu utakmicu za Mallorcu koja je sada 17. na ljestvici s 22 boda, jedan manje uz utakmicu manje ima 18. Celta koja se nalazi u zoni ispadanja. Betis je 12. s 30 bodova.

Vodi Real Madrid s 53 boda, bod manje ima druga Barcelona.