POVIJESNI DEBAKL NJEMAČKOG PRVAKA

Borussia Mönchengladbach s 5:0 deklasirala Bayern i nanijela mu najteži poraz u posljednje 43 godine

rk/h

Nogometaši Borussia Mönchengladbach deklasirali su Bayern München sa 5:0 u susretu 2. kola njemačkog nogometnog Kupa nanijevši bavarskom velikanu najteži poraz u posljednje 43 godine.

28.10.2021. u 08:09

Posljednji teži poraz od ove "petarde" Bayern je doživio u prosincu 1978. kada je od Fortune Dusseldorf u prvenstvu izgubio sa 1:7.

Njemački prvak je počeo utakmicu praktički u najjačem sastavu, no Borussija je povela već u trećoj minuti golom Kouadija KoneaaRami Bensebaini je u 15. zabio za 2:0, a isti je igrač u 21. minuti povisio na 3:0 iz kaznenog udarca izazvavši "ludnicu" među 48.000 gledatelja na Borussia Parku. Borussija je tako postala prva momčad u povijesti njemačkog Kupa koja je Bavarcima zabila tri gola za 21 minutu.

Potop Bayerna nastavio se i u drugom dijelu. Breel Embolo je u 52. zabio za 4:0, a samo šest minuta kasnije i za nestvarnih 5:0.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić za Bayern je zaigrao od 67. minute.

Veliko iznenađenje priredio je i drugoligaš Karlsruher koji je u Leverkusenu pobijedio Bayer sa 2:1.

Golove za osmoplasirani sastav druge njemačke lige zabili su Lucas Cueto (4) i Choi Kyoung-Rok (63), dok je za "Apotekare" zabio Jeremie Frimpong (54).

Bayer je imao 65 posto posjeda lopte, "Apotekari" su uputili 20 udaraca, imali su nekoliko sjajnih prilika, no hrabri i srčani igrači Karlsruhera su izdržali sve napade.