ŠARIĆ ZAIGRAO U PORAZU SUNSA

Bogdanović zatrpao Lakerse i postigao rekord, Detroit opet izgubio

lč/h

Bojan Bogdanović je od svojih 38 koševa u domaćem porazu (117:124) od Los Angeles Lakersa, njih čak 25 ubacio u trećem dijelu dvoboja, što mu je osobni rekord po broju koševa u jednoj četvrtini.

12.12.2022. u 09:03

Nadmašio je Bojan i LeBrona Jamesa koji je završio dvoboj s 35 koševa i bio najzaslužniji za pobjedu Lakersa koji su tako prekinuli niz od tri poraza.

"Borili smo se cijelu večer, ali mislim da smo napravili previše pogrešaka u prvom poluvremenu. Dopustili smo im valjda deset utrčavanja iza leđa za lagana polaganja i zakucavanja, a to je slomilo našu obranu", izjavio je Bojan nakon dvoboja u kojem mu je nedostajao samo jedan poen u trećoj četvrtini za izjednačenje klupskog rekorda po broju koševa za jednu četvrtinu (26).

Lakersi su na poluvremenu imali 12 koševa prednosti, ali je Detroit na Bogdanovićev pogon u trećoj četvrtini gotovo svu prednost izbrisao dobivši taj dio utakmice s 41:30. Gosti su ponovno zaigrali bolje u četvrtoj četvrtini i košem Jamesa došli do osam koševa prednosti (119:111) dvije minute prije kraja.

Borbeni Pistonsi su serijom 6:0, koju je dovršio Bogdanović svojim posljednjim košem na utakmici, došli na dva poena zaostatka 35 sekundi prije kraja. No, nisu se uspjeli obraniti u sljedećem napadu, kad je Bogdanović probio prednju liniju obrane i poslao asistenciju za Austina Reavesa koji je pogodio tricu iz kuta i zapečatio pobjedu Lakersa.

Uz Jamesa je kod gostiju briljirao i Anthony Davis s 34 koša, 15 skokova i sedam asistencija.

Bez ozlijeđenog Cadea Cunninghama, Bogdanović je najboljeg pomagača imao u Jadenu Iveyju koji je postigao 16 koševa i Saddiqu Beyu koji je završio s 14 poena.

Lakersi su se s učinkom 11:15 domogli 12. mjesta u Zapadnoj konferenciji, a Detroit je sa 7:22 trenutačno najlošija momčad NBA lige.

Odličnu utakmicu u New Orleansu odigrali su domaći Pelicansi i Phoenix Sunsi. Pobjednik je odlučen u produžetku, a po drugi put u tri dana slavili su Pelicansi. Za konačnih 129-124 najveće zasluge ima Zion Williamson koji je dvoboj završio s 35 koševa i osam skokova. Odličan je bio i CJ McCollum koji je uz 29 poena imao i sedam asistencija, a veliki doprinos s klupe dali su Naji Marshall sa 16 koševa i Larry Nance Jr. s 15 uz sedam skokova.

Sunsi su bili oslabljeni neigranjem njihovog prvog strijelca Devina Bookera pa su napadački teret preuzeli Deandre Ayton i Mikal Bridges. Ayton je završio s 28 koševa, 12 skokova i pet asistencija, a Bridges je ubacio 27 poena pogodivši pet trica.

Za nešto više je Sunsima nedostajao veći doprinos Chrisa Paula koji je imao 11 asistencija i pogodio dvicu za produžetak, ali je ostao na samo šest poena uz šut 3/10.

Dario Šarić je dobio mjesto u početnoj postavi i odigrao nešto više od 21 minute, ali ni on nije bio posebno raspoložen. Završio je dvoboj s pet poena uz šut 2/8, a tome je dodao tri skoka i tri asistencije.

New Orleans je serijom od sedam pobjeda došao na vrh Zapadne konferencije s učinkom 18:8, a Sunsi su sa 16:11 pali na četvrto mjesto doživjevši već osmi poraz na gostovanjima uz samo četiri pobjede.

Epitet "igrača večeri" u nedjelju je pokupio centar Philadelphije Joel Embiid koji je u domaćoj pobjedi Sixersa nad Charlotte Hornetsima (131:113) ubacio 53 koša uz 12 skokova te tako postao prvi NBA košarkaš koji je u ovoj sezoni dvaput postigao više od 50 poena. Prvi put mu je to uspjelo 13. studenoga, kad je protiv Utah Jazza završio s 59 koševa.

"Pobijedili smo. Ja sam samo sretan da mogu dati doprinos kad mi pobjeđujemo", rekao je Embiid koji se pridružio Allenu Iversonu i Wiltu Chamberlainu, kao jedinim igračima u povijesti kluba koji su u istoj sezoni uspjeli više od jednom završiti utakmicu s najmanje 50 koševa.

Embiid je imao odličnog pomagača u liku Jamesa Hardena koji je došao do 19 koševa, 16 asistencija i devet skokova.

Terry Rozier je predvodio Hornetse s 29 koševa, osam skokova i šest asistencija, a 29 poena je ubacio i Kelly Oubre Jr.

Neočekivani poraz doživjeli su MIlwaukee Bucksi koji su u Houston donijeli pobjednički niz od četiri utakmice, ali ih je najlošija momčad Zapadne konferencije svladala s 97:92. Rocketse je u tom dvoboju vodio pomoćni trener John Lucas, zamijenivši glavnog trenera Stephena Silasa koji je izostao zbog smrti svog oca, Paula Silasa, dugogodišnjeg NBA igrača i trenera.

Jalen Green je u osmoj ovosezonskoj pobjedi Houstona bio najbolji s 30 koševa i sedam skokova, a pratio ga je Kevin Porter Jr. s 18 poena i sedam asistencija.

Jrue Holiday je s 25 koševa i osam asistencija bio najbolji igrač gostiju koji su imali vrlo lošu šutersku večer (33/90 iz igre, 12/43 za tricu). Giannis Antetokounmpo je završio dvoboj sa 16 poena i 18 skokova, a Bobby Portis je spojio 17 koševa i 15 skokova.

Dramatičnu završnicu vidjeli su gledatelji u Atlanti, a navijače Hawksa je razveselio je novak A. J. Griffin košem sa zvukom sirene kojim je domaća momčad svladala Chicago Bullse sa 123:122 u produžetku.

DeMar DeRozan je s 34 koša, 13 skokova i osam asistencija bio najbolji igrač utakmice, a kad je pogodio tri slobodna bacanja pola sekunde prije kraja produžetka za vodstvo Bullsa 122:121, činilo se da je donio pobjedu svojoj momčadi.

No, s tim se nisu složili domaći košarkaši. Jalen Johnson je ubacio loptu sa strane, a A. J. Griffin je uspio uhvatiti ju u zraku te u okretu od 180 stupnjeva na vrijeme ispustiti i pogoditi pobjednički koš s udaljenosti od dva metra te tako drugi put ove sezone donijeti pobjedu svojoj momčadi uz zvuk sirene.

Bullsi su do pobjede mogli i u osnovnom dijelu utakmice, ali je Derrick Jones Jr. 0.4 sekundi prije kraja promašio drugo slobodno bacanje kod rezultata 110:110.

Najbolji strijelac Hawksa bio je Bogdan Bogdanović s 28 koševa, sedam skokova i pet asistencija, ali je umalo ispao tragičar, jer je pri kraju produžetka, pri vodstvu Atlante 121:119, skrivio osobnu pogrešku koja je DeRozanu donijela tri slobodna bacanja. Trae Young je spojio 19 koševa i 14 asistencija za pobjednike.

Prvi izbor ovogodišnjeg drafta Paulo Banchero postigao je 20 koševa, uz 12 skokova i pet asistencija u domaćoj pobjedi Orlando Magica protiv Toronto Raptorsa (111:99), dok je najbolji strijelac domaćih bio Moritz Wagner s 23 poena. Kod gostiju je najbolji ukupni učinak imao Pascal Siakam s 19 koševa, šest skokova i sedam asistencija. Garry Trent Jr. je ubacio 24, a Fred VanVleet 20 poena.

Za pobjedu New York Knicksa 112:99 protiv gostiju iz Sacramenta, najzaslužniji je bio RJ Barrett s 27 koševa, devet skokova i šest asistencija, a 27 poena je ubacio i Julius Randle. Kingse je predvodio Domantas Sabonis s 20 koševa i 12 skokova.