ZVIJEZDA UTAH JAZZA

Bogdanović zabio 14 koševa u pobjedi nad bivšim NBA prvacima

rj/h

Utah Jazz su sinoć pobijedili Golden State Warriorse sa 127:108,a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je pobjedi svoje momčadi kod kuće pridonio s 14 koševa.

24.01.2021. u 09:18

Bogdanović je u 26 minuta na terenu gađao 3/13, a za trice 3/9 te je upisao sedam skokova i osam asistencija.

Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac Utaha s 23 koša, sedam skokova i šest asistencija. Mike Conley je utakmicu završio s 20 ubačaja od čega je pet trica.

Steph Curry će ovu večer pamtiti unatoč porazu Warriorsa jer se popeo na drugo mjesto po broju trica u karijeri. Curry je utakmicu završio s 24 koša od čega je pet trica zahvaljujući čemu je prešao Reggieja Millera i zasjeo na drugo mjesto na ljestvici s ukupno 2,562  trica, a ispred njega je sada ostao samo još Ray Allen (2,973).

Jazz je odigrao sjajno prvo poluvrijeme koje je odredilo ishod. U prvoj četvrtini napravili su seriju 14-0, Golden State im se približio na 39:33 na početku druge četvrtine, ali se Jazz odvojio zahvaljujući još jednoj seriji od 10:2. Prvo poluvrijeme je Utah završio serijom 14:1 za vodstvo od 30 koševa na odmoru (77:47).

Denver Nuggets su u gostima nakon dva produžetka sa 120:112 svladali Phoenix Sunse, a Nikola Jokić je za pobjedu svoje momčadi ubacio 29 koševa i 22 skoka. Jamal Murray je dodao 26 pogodaka.

Kod Phoenixa najbolji je bio Chris Paul s 21 poenom, 13 asistencija i devet skokova, Jae Crowder je također dodao 21 koš, a Deandre Ayton 17 koševa i 13 skokova. Dario Šarić nije igrao za Phoenix.

LA Lakers su sa 101-90 u gostima svladali Chicago Bullse, a do pobjede ih je vodio Anthony Davis s 37 koševa. LeBron James je upisao double-double sa 17 poena i 11 skokova za Lakerse kojima je ovo sedma pobjeda u zadnjih osam utakmica.

Kod Bullsa najbolji je bio Zach LaVine s 21 ubačajem i deset skokova.

U New Yorku su Brooklyn Netsi predvođeni Kevinom Durantom, koji je zabio 31 koš nadigrali, Miami Heat sa 128:124. Brooklyn nije zaostajao ni u jednom trenutku i zadnjoj je četvrtini 'preživio' nalet Miamija kojem nije pomogao ni Bam Adebayo s 41 ubačajem što mu je učinak karijere.

Kyrie Irving je zabio 28 koševa za Brooklyn od čega 18 u zadnjoj četvrtini, a Joe Harris je dodao koša od čega sedam trica. James Harden nije pogodio koša iz igre do zadnje četvrtine i utakmicu je završio s 12 ubačaja i 11 asistencija.

U Dallasu su Eric Gordon i DeMarcus Cousins odigrali najbolju utakmicu sezone za pobjedu Houston Rocketsa od 133:108 nad Dallas Mavericksima.

Gordon je za pobjedu ubacio 33 koša, dok je Cousins upisao svoj drugi double-double s 28 koševa i 17 skokova. Rockets su u jednom trenutku imali prednost od 26 koševa.

Najbolji pojedinac Mavericksa bio je Luka Dončić s 26 koševa i osam asistencija. Tim Hardaway Jr. je dodao 15 koševa.

U preostale dvije utakmice koje su sinoć odigrane na NBA terenima Minnesota Timberwolves su kod kuće sa 120:110 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Philadelphia 76ers su sa 114:110 u gostima pobijedili Detroit Pistonse.