NBA

Bogdanović ubacio 11 koševa u porazu, Šarić na rubu 'double-doublea'

mpi

Momčadi u kojima nastupaju hrvatski igrači u NBA ligi bile su na parketu protekle noći, a četvorica su upisala i minute na parketu.

21.10.2017. u 10:34

Bojan Bogdanović je u porazu Indiana Pacersa od Portland Trailblazersa 96:114 upisao 11 poena uz četiri skoka za 24 minute na parketu.

Philadelphia 76ersi stigli su do drugog poraza ove sezone. Nakon Wizardsa, ovog puta protiv Sixersa slavili su Boston Celticsi 102:92. Dario Šarić krenuo je s klupe i za 23 minute na parketu ubacio devet koševa (4/10) uz deset skokova i dvije asistencije.

Kyrie Irving zabio je sedam od svojeg 21 poena na kraju utakmice u nizu od 18:8 kojim su gosti stigli do prve pobjede ove sezone. JJ Redick je upisao 19 poena, Joel Embiid 11 uz 14 skokova, ali je i promašio prvih osam šuteva iz igre.

Brooklyn Netsi pobijedili su na domaćem parketu Orlando Magic 126:121, a u dresovima poraženih igrao je Mario Hezonja. U 15 minuta zabilježio je tri poena uz isto toliko skokova. Briljantnu večer imao je njegov suigrač, Crnogorac Nikola Vučevića s 41 košem i 12 skokova. Kod Netsa Carroll, Russell i Booker imali su po 17.

U porazu 130:132 Phoenix Sunsa od LA Lakersa, Dragan Bender je stigao do tri poena i sedam skokova. Eric Bledsoe je zabio 28, a kod pobjednika najefikasniji bio je rookie Lonzo Ball s 29 koševa, 11 skokova i devet dodavanja. Brandon Ingram dodao je 25.

Ivica Zubac nije upisao ni minutu na parketu u dresu Lakersa.

leveland Cavaliersi slavili su protiv Milwaukee Bucksa 116:97, a Ante Žižić nije ulazio u igru. Rezultati košarkaške NBA lige:

New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 120:128
Dallas Mavericks - Sacramento Kings          88:93
Brooklyn Nets - Orlando Magic               126:121
(Mario Hezonja za 15 minuta ostvario 3 koša, 3 skoka, 1 asistenciju za Orlando)
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers           130:132
(Dragan Bender za 19 minuta upisao 3 koša i 7 skokova za Phoenix / Ivica Zubac nije igrao za Lakerse)
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz          100:97
Charlotte Hornets - Atlanta Hawks           109:91
Indiana Pacers - Portland Trail Blazers      96:114
(Bojan Bogdanović za 24 minute ubilježio 11 koševa i 4 skoka za Indianu)
Philadelphia 76ers - Boston Celtics          92:102
(Dario Šarić u 24 minute ostvario 9 koševa, 10 skokova, 2 asistencije za Sixerse)
Washington Wizards - Detroit Pistons        115:111
Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers        97:116