NBA

Bogdanović solidan u Indianinom deklasiranju Pistonsa, Žižić i Bender bez minute na parketu

av/h

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu u NBA ligi deklasiravši na svom parketu Detroit Pistonse sa 125-88, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u novom je uspjehu svog sastava sudjelovao s 12 koševa (šut za dva 6-7, trica 0-3), pet skokova i dvije asistencije za 27 minuta provedenih na terenu.

29.12.2018. u 10:12

Pacersi su vodili tijekom čitavog susreta, a čak sedam igrača postiglo je dvoznamenkast broj poena. Najbolji je bio Domantas Sabonis koji je ubacio 19 koševa i sakupio 12 skokova, dok je 19 pogodaka upisao i Darren Collison. Kod indisponiranih gostiju najefikasniji je bio Blake Griffin sa 17 ubačaja.

Novom pobjedom Pacersi su se učvrstili na trećem mjestu Istočne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 24-12, dok su Pistonsi pali ispod 50 posto učinka te su s omjerom 16-17 osmi na Istoku.

Minnesota Timberwolvesi pretrpjeli su još jedan razočaravajući poraz, ovoga puta su izgubili na svom terenu od Atlanta Hawksa sa 120-123 nakon produžetka, a jedan od tragičara bio je i hrvatski reprezentativac Dario Šarić. Naime, Wolvesi su 20 sekundi prije kraja četvrte četvrtine vodili sa 112-110 i imali posjed, no Šarićevo dodavanje iz auta za Karl-Anthonyja Townsa presjekao je Kent Bazemore i u protunapadu poravnao na 112-112. U preostalom vremenu pobjedu domaćima pokušao je osigurati Derrick Rose, no njegov prodor pod obruč nije rezultirao košem. Na samom kraju dodatnih pet minuta priliku da tricom utakmicu odvede u novi produžetak dobio je "rookie" Josh Okokie, no na njega je prilikom šuta naskočio DeAndre Bembry, ali suci nisu dosudili očigledan prekršaj i tako uskratili mladog Okokiea da s linije slobodnih bacanja produži nadu svojoj momčadi.

Najbolji kod Hawksa, kojima je ovo bila tek 10. pobjeda u sezoni, bili su Bazemore s 23 koša, John Collins s 21 poenom i 10 skokova te Dewayne Dedmon s 19 ubačaja i 13 skokova. Kod Wolvesa su se istaknuli Towns s 31 pogotkom i 19 skokova te Robert Covington s 28 ubačaja, dok je Šarić za 27 minuta provedenih na terenu postigao sedam poena (šut za dva 2-6, trica 1-5, slobodna bacanja 0-1) uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije osvojene lopte.

Minnesota je s omjerom 16-19 tek 13. momčad Zapada, dok je Atlanta s 10-24 12. na Istoku.

Los Angeles Lakersi izgubili su i u drugoj utakmici bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, bolji od njih su u gradskom obračunu bili Los Angeles Clippersi sa 118-107. Ključnim razdobljem utakmice pokazao se kraj treće i početak četvrte četvrtine kada su Clippersi za četiri i pol minute ostvarili seriju 22-0 kojom su zaostatak 73-80 pretvorili u prednost 95-80 koju potom Lakersi više nisu mogli ugroziti.

Sjajan je s klupe za Clipperse bio Lou Williams s 36 koševa, a odličnu utakmicu pružio je i Danilo Gallinari s 19 ubačaja i 10 skokova. Kod Lakersa su najučinkovitiji bili Kyle Kuzma s 24 i Lonzo Ball s 19 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac ponovno zauzeo mjesto u startnoj petorci i za 19 minuta provedenih u igri postigao sedam pogodaka (šut za dva 1-8, slobodna bacanja 5-5), tri skoka, tri asistencije, jednu osvojenu loptu i jednu blokadu.

Lakersi su s omjerom 20-16 pali na sedmo mjesto Zapada, dok su Clippersi sada četvrta momčad te konferencije s 21-14.

Toronto Raptorsi izgubili su status vodeće momčadi Istoka i čitave lige teško stradavši na gostovanju kod Orlando Magica koji je slavio sa 116-87. Domaći su do pobjede stigli prvenstveno sjajnom trećom četvrtinom koju su dobili s 35-15. Izvrstan je kod domaćih bio Crnogorac Nikola Vučević s 30 koševa, 20 skokova i 8 asistencija, dok je goste, koji su igrali bez Kylea Lowryja i Jonasa Valančiunasa, predvodio Kawhi Leonard s 21 ubačajem.

Toronto je s omjerom 26-11 sada drugi na Istoku iza Milwaukee Bucksa koji su na omjeru 24-10, dok je Orlando s omjerom 15-19 i dalje izvan momčadi koje drže mjesta koja vode u doigravanje, na 10. mjestu Istoka.

Denver Nuggetsi obranili su vodeću poziciju na Zapadu svladavši na svom parketu San Antonio Spurse sa 102-99. Utakmica je bila neizvjesna do samoga kraja, gosti su imali 0.7 sekundi za pokušaj trice za produžetak, ali Bryn Forbes nije uspio uputiti šut. Strijelce domaćih predvodio je Jamal Murray s 31 pogotkom, dok je srpski centar Nikola Jokić bio nadomak "triple-doublea" s 21 ubačajem i po 9 skokova i asistencija. Kod Spursa najefikasniji je bio LaMarcus Aldridge s 24 poena.

Nuggetsi su vodeći na Zapadu s 22-11, drugi Oklahoma City Thunder ima omjer 22-12, dok su Spursi 10. na Zapadu sa 19-17.

Vrlo je zanimljivo bilo u New Orlwansu gdje su domaći Pelicansi prekinuli niz od pet poraza 114-112 uspjehom protiv Dallas Mavericksa zahvaljujući monstruoznoj predstavi Anthonyja Davisa koji je postigao 48 koševa i sakupio 17 skokova. Gostima iz Dallasa nije pomogla niti odlična igra slovenskog "rookiea" Luke Dončića koji je ubacio 34 poena. Usprkos takvom učinku, Dončić nije dobio loptu u posljednjem napadu Mavsa, već je priliku dobio Dennis Smith mlađi koji se odlučio na prodor i polaganje, ali njega lopta nije poslušala te je ispala iz obruča.

Pelicansi su sa 16-20 i dalje pretposljednja, 14. momčad Zapada, dok su Mavsi sa 16-18 na 12. mjestu Zapada.

Mladi hrvatski igrači Ante Toni Žižić i Dragan Bender nisu dobili priliku u novim porazima svojih sastava, Cleveland Cavaliersa, odnosno Phoenix Sunsa. Cavsi su izgubili s 94-118 na gostovanju kod Miami Heata, a Sunsi sa 102-118 na svom terenu od Oklahoma City Thundera, te su s omjerima 8-28 i 9-27 na posljednjim mjestima u svojim konferencijama.