UZBUDLJIVA NBA VEČER

Bogdanović predvodio Pistonse do pobjede nad Warriorsima, Šarić solidan u porazu Sunsa od Cavaliersa

lč/h

Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića pobijedili su u San Franciscu Golden State Warriorse 122:119 zahvaljujući Saddiqu Beyu koju zabio tricu na zvuk sirene za kraj.

05.01.2023. u 08:31

Golden State je izjednačio sekundu ranije tricom Klaya Thompsona, ali je Bey spriječio produžetke. Nakon toga je trener Pistonsa tražio timeout, a Bey je primio loptu i zabio s osam i pol metara.

Bojan Bogdanović je bio najbolji strijelac Pistonsa, zabio je 29 koševa (šut iz igre 10/15, trice 5/6) pridodavši tome četiri skoka, pet asistencija i dvije ukradene lopte u 33 minute na terenu. Jalen Duren je upisao double-double učinak sa 18 poena i 11 skokova.

Kod Warriorsa najbolji je bio Thompson koji je utakmicu završio s 30 ubačaja, dok je Jordan Poole dodao 24.

Pistonsi su vodili većinu utakmice. Ali Warriorsi su se sabrali u zadnjoj četvrtini i došli do 108:107 četiri i pol minute prije kraja. Tada su Pistonsi zahvaljujući tricama Bogdanovića, Aleca Burksa i Beya povećali prednost na 117:112.

Thompson je približio Golden State s dva slobodna bacanja i polaganjem, a zatim su uslijedila dva slobodna bacanja Killiana Hayesa za povećanje prednosti Detroita četiri sekunde prije kraja i onda Thompsonova trica za izjednačenje nakon čega je Bey ipak donio pobjedu Pistonsima.

Sinoć je na teren istrčao i Dario Šarić čiji su Phoemnix Sunsi doživjeli poraz u gostima u Clevelandu gdje su bolji do njih sa 90:88 bili Cavaliersi.

Evan Mobley je zabio pobjednički koš za Cleveland četiri sekunde prije kraja.

Ovo je treća uzastopna pobjeda za Clevelenad koje je predvodio Caris LeVert s 21 poenom, dok je Donovan Mitchell ubacio 20.

U redovima Sunsa, kojima je ovo četvrti poraz zaredom, najučinkovitiji je s 25 ubačaja bio Chris Paul. Deandre Ayton je dodao 15 koševa i 18 skokova, a Šarić je igrao 18 minuta i pritom zabio deset koševa (šut iz igre 4/7, trice 2/3) i upisao četiri skoka i jednu asistenciju.