POČETAK PRIPREMA DINAMA

BJELICA 'Rezultat nije toliko važan, ali ukupni dojam je pozitivan'

Marino Medak

Dinamo je poražen u prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji. Poljska Cracovia, četvrtoplasirana momčad tamošnjeg prvenstva, svladala je hrvatskog prvaka s minimalnih 1:0.

28.06.2019. u 17:17

Dinamo ne može biti pretjerano zadovoljan prikazanim na stadionu u Murskoj Soboti. Krenuli su jako raspoloženo, bili znatno bolji od protivnika, ali su onda primili pogodak nakon pogreške obrane. Poljska momčad je vrlo jaka i to je znala kazniti.

Cracovia je imala i više šansi u nastavku prvog dijela, Zagorac je u više navrata spašavao mrežu, a nova loša vijest je i to što se ozlijedio Ivo Pinto, povratnik u momčad Dinama. Napustio je travnjak šepajući u 30. minuti. Poslije jednog starta Portugalac je ostao ležati na travnjaku držeći se za gležanj. Sreća, pa izgleda da ozljeda nije teže naravi.

Trener Bjelica dao je šansu nekolicini mladih igrača koji su odmah unijeli svježinu u igru. Gvardiol, Gjira, Đurasek i Marin pogotovo. Niz dobrih prilika imali su Modri u drugom poluvremenu, ali se poslije svake tresla mreža na krivoj strani suparničkog gola, onoj vanjskoj. Posebno treba istaknuti prilike Ćuže i Đuraseka koji su se zamalo upisali u strijelce te pokazali da Dinamo ne mora brinuti za svoju budućnost.

"Cracovia je jedna vrlo natjecateljska ekipa u Poljskoj. Imaju karakternog trenera koji u igri traži dozu agresivnosti i mislim da je to bio dobar test za nas, dobro smo se nosili s time. Rekao bih da rezultat nije toliko važan, malo smo nesretno izgubili zbog jedne greške, ali sve u svemu dojam je pozitivan. Mladi igrači koji su ušli u igru bili su dobri i aktivni - Gvardiol, Ćuže, Đurasek bili su na dobrom nivou. Ostali su svi odradili svoju dionicu koju smo planirali. Pinto je primio udarac u mišić, nije ništa ozbiljno, ali važno je da smo odradili dobrih 90 minuta", rekao je Bjelica.