PRIPREME U SLOVENIJI

BJELICA NAKON POBJEDE 10:0 Imali smo dosta promašenih šansi

Marino Medak

Dinamo je u prijateljskoj utakmici pobijedio slovenskog drugoligaša Kadran Dekani s čak 10:0. Iako su u pitanju pripreme, pa i drugoligaš, opet rezultat pokazuje moć koju Dinamo ima.

04.07.2019. u 09:50

Podsjetimo, sve je počelo u 19. minuti kada je zabio Kadzior i odmah u 22. minuti dodao još jedan pogodak. Nakon njega u strijelce se, u 38. minuti, prvi put upisao Komnen Andrić i s tih 3:0 se otišlo na poluvrijeme.

Nakon povratka s poluvremena Dinamo "dodaje gas". Marin je golom u 51. minuti pokrenuo lavinu i golovi su do kraja utakmice padali kao na traci. Prvo je u 61. gol zabio mladi Roko Baturina, a onda je u 71., 73. i 80. minuti tri gola zabio Komnen Andrić za svoja ukupno četiri. U strijelce su se do kraja još upisali Majer u 81. minuti i Ćuže u 88. minuti.

Nakon susreta i rijetko viđene učinkovitosti Nenad Bjelica bio je zadovoljan, ali i poslovično neeuforičan. Zanimljivo je da je spomenuo promašene šanse nakon zabijenih deset golova, ali to pokazuje stupanj perfekcije kojem teži.

"Zadovoljan sam ovom utakmicom, svi su bili angažirani i dobro odradili 90 minuta. Dali smo šansu dosta igrača. Pobijedili smo, stvorili dosta prilika, imali smo dobrog protivnika. Neke stvari koje smo radili u zadnje vrijeme, recimo automatizme, na treninzima, mogli smo pokušati napraviti na terenu protiv ovog aktivnog protivnika. Možemo biti zadovoljni. Imali smo dosta prilika, ali i dosta promašenih šansi."

"To je normalno u ovoj fazi priprema, noge su dosta teške, ali sve u svemu mogu biti zadovoljan onime što sam vidio i time kako su se igrači ponašali na terenu", rekao je Bjelica.