ISKAZAO SE

Bivši Dinamovac briljirao u AEK-u: Dinamov idući protivnik u Europi ne zna za poraz

jg/h

Suparnik zagrebačkog Dinama u osmini finala Konferencijski lige, solunski PAOK upisao je gostujuću 2:0 pobjedu protiv Panserraikosa u susretu 25. kola grčkog prvenstva, a tri boda je dohvatio i grčki prvak AEK porazivši PAS Gianninu sa 4:2.

28.02.2024. u 21:46

PAOK je do pobjede stigao golovima Ioannisa Konstanteliasa u posljednjim trenucima prvog i nakon autogola Stavrosa Petavrakisa u posljednjim trenucima susreta. Domaći sastav je utakmicu zaključio s dva igrača manje, u 69. minuti je isključen Maxmiliano Moreira, a Panagiotis Deligiannidis u 83. minuti.

Dominik Kotarski nije branio za pobjednički sastav. PAOK u nedjelju očekuje gostovanje kod Lamije, a 7. ožujka i u Zagrebu protiv Dinama u prvom susretu osmine finala Konferencijske lige.

Pobjedu je ostvario i AEK koji je sa 4:2 porazio PAS Gianninu. Domaćin je poveo u 15. minuti golom Damiana Szymanskog, no Ginnina je uzvratila s dva gola okrenuvši rezultat, a strijelci su bili Jan Sobocinski u 35. minuti te Panagiotis Tzimas u posljednjim trenucima prvog dijela.

Standings provided by Sofascore

Ljubičić briljirao za AEK

Ipak, AEK je u nastavku susreta zabio tri gola izborivši pobjedu i zadržavši vrh ljestvice. Ezequiel Ponce je izjednačio u 69. minuti, da bi bivši igrač zagrebačkog Dinama Robert Ljubičić u 74. minuti doveo domaći sastav u vodstvo. U 79. minuti Ponce je potvrdio pobjedu atenskog kluba svojim drugim golom na susretu. Činilo se kako je ponovo Ljubičić bio strijelac, no gol je pripisan Ponceu.

Ne tako davno zabijao je za Dinamo: Ljubičić upisao prvijenac za AEK

Ljubičić je u četiri nastupa za AEK već zabio dva gola pokazavši se velikim pojačanjem nakon što u Dinamo nije dobio pravu priliku u veznom redu. U igru je ušao u 57. minuti, dok je Domagoj Vida odigrao svih 90 minuta za pobjednički sastav. Na ljestvici vodi AEK sa 58 bodova, dok je PAOK drugi s bodom manje.