'POZDRAV GOSPODINU'

Bilo kuda, Hajduk svuda: Njemačke kamere u moru crvenih i bijelih pronašle dobro poznat dres

av

Utakmica četvrtfinala Europskog prvenstva između Španjolske i Njemačke otišla je na stranu Furije, ali Hrvate je posebno zainteresirao prizor iz 105. minute susreta.

05.07.2024. u 21:12

Već duboko u sudačkoj nadoknadi sjajne utakmice reprezentacija koje su bile među favoritima za osvajanja ovogodišnjeg Europskog prvenstva kamerman je na ekranu pokazao jednog hrvatskog navijača.

U moru dobro prepoznatljivih bijelih njemačkih i crvenih španjolskih dresova istaknuo se tako Hajdukov poznti rezervni crveno-plavi dres koji su Splićani nosili proteklu sezonu.

Prizor je ovo koje je mnoge iznenadio i razveselio, a vrlo brzo slika je osvanula i na društvenim mrežama. "Gospodin se rađa", "Tuđi čovik nemore to razumit", "Nemoš ti to razumit", "Hajduče, ogroman si" i "Pozdrav gospodinu", samo su neki od komentara.

Sjajna predstava Dinamovog dijamanta

"Koji gospodin moraš biti da dođeš na utakmicu Španjolske i Njemačke u Hajdukovom dresu", dodao je jedan navijač. Podsjetimo, Španjolska je u Stuttgartu svladala domaćina Njemačku s 2:1 nakon produžetka.

Španjolska je povela golom Danija Olma u 51. minuti, na 1:1 poravnao je Florian Wirtz u 89. minuti, da bi Španjolsku u polufinale odveo Mikel Merino pogotkom u 119. minuti.

Dinamov dragulj golom i asistencijom odveo Furiju u polufinale: Kross odigrao zadnje minute

Utakmica je ovo koja će ostati upamćena i kao posljednja profesionalna utakmica sjajnog njemačkog veznjaka Tonija Kroosa koji kao da je osjetio da bi ovo mogao biti kraj pa je u utakmicu ušao izuzetno nervozno i napravio dva prilično nesmotrena prekršaja u prvih pet minuta susreta.