HNL

BEZ VELIKIH IZNENAĐENJA Dinamo povećao prednost, remi u Varaždinu

lb/h

Nogometaši Dinama u susretu su 17. kola Prve HNL kao gosti u Puli svladali Istru 1961 s 2-1 (1-0) i tako povećali svoju prednost na vrhu ljestvice na sedam bodova ispred drugog Hajduka.

30.11.2019. u 19:39

Dinamo je do nove prvenstvene pobjede stigao zahvaljujući raspoloženima Mislavu Oršiću i Damianu Kadzioru, obojica su uz pogodak upisala i po asistenciju. Kod prvog gola na utakmici Oršić je u 23. minuti odlično primirio jedno dugo ispucavanje, prevario svog čuvara i potom odličnom okomitom loptom proigrao Kadziora koji je utrčao u suparnički kazneni prostor i zatresao mrežu.

Poljak se hrvatskom reprezentativcu odužio asistencijom početkom nastavka kada je u 49. minuti iskoristio veliku neopreznost Grujevića te mu oteo loptu na rubu kaznenog prostora Puljana i odmah ju proslijedio do Oršića koji je iz prve pucao po golu i pogodio. Domaći su u samoj završnici susreta ublažili poraz iz kaznenog udarca kojega je realizirao Ćuže. Vratar Dinama Zagorac neoprezno je u skoku oborio Tomaševića, a sudac Strukan je pokazao na bijelu točku.

Vodeći Dinamo sada ima 38 bodova, sedam više od drugog Hajduka, dok je osma Istra 1961 ostala na 12 bodova, koliko ima i deveti Varaždin, a posljednji Inter iz Zaprešića ima bod manje.

U drugom susretu igranom u subotu su Varaždin i Osijek igrali 1-1 (0-1). Goste je u vodstvo doveo Marić u 37. minuti kojemu nije bilo teško s pet metara proslijediti loptu u mrežu nakon lijepe kombinacije Kleinheislera i Lope, a poravnao je Glavica u 77. udarcem iz blizine nakon što je Benko glavom spustio ubačaj iz kuta na drugu vratnicu.
Četvrti Osijek sada ima 27 bodova, jedan manje od treće Lokomotive, a dva više od pete Rijeke i šeste Gorice.