POBJEDNIKA ODLUČILI JEDANAESTERCI

Bayeru Leverkusenu prvi naslov pobjednika njemačkog Superkupa

bkk/h

Nogometaši Bayer Leverkusena prvi put u povijesti pobjednici su njemačkog Superkupa nakon što su porazili Stuttgart s 4:3 boljim izvođenjem jedanaesterca nakon što je susret završio 2:2.

17.08.2024. u 22:53

Trofej pobjednika Superkupa samo je nastavak sjajne prošle sezone "Apotekara" u kojoj su osvojili dvostruku krunu. Bayer je bio pobjednik prvenstva i Kup, pa je u Superkupu igrao protiv doprvaka Stuttgarta.

"Apotekari" su poveli u 11. minuti golom Victora Bonifacea, no samo četiri minute kasnije izjednačio je Enzo Millot. Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 37. minuti kada je Bayer ostao s igračem manje nakon što je isključen Martin Terrier zbog prekršaja nad Ermedinom Demirovićem.

Presudili jedanaesterci

Stuttgart je igrača više iskoristio u 63. minuti, a gol za preokret i vodstvo 2:1 zabio je Deniz Undav. Njemački prvak je uspio izjednačiti u 88. minuti, a strijelac je bio Patrik Schick.

Bayer Leverkusen u lovu na treću titulu odlučio počastiti navijače: 'Posebna akcija na kraju'

Pitanje pobjednika je na koncu završeno izvođenjem jedanaesteraca, a presudili su promašaji Fransa Kratziga i Silasa. Kod prvog udarca se istaknuo vratar Lukaš Hradecky, dok je Silas pucao preko gola. Za Bayer je to prvi naslov pobjednika Superkupa, a rekorder je Bayern s 10 titula.