NEDOSTIŽAN REZULTAT ZA BORUSSIJU

Bayern uvjerljivom pobjedom ponovno stigao na vrh Bundeslige

bkk/h

Nogometaši Bayerna iz Muenchena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva uvjerljivom 4:2 (3:0) domaćom pobjedom u velikom derbiju protiv Borussije iz Dortmunda.

01.04.2023. u 20:49

Susret je uvelike usmjerio veliki kiks vratara Borussije Kobela iz 13. minute. Upamecano je tada pokušao okomitom loptom uposliti Sanea, Kobel je "pročitao" to dodavanje, istrčao s vrata, ali onda i promašio loptu koja je završila u mreži. Na kraju je taj pogodak upisan kao autogol Kobela. Bayern je iskoristio zbunjenost Borussije u narednim minutama te s dva gola Thomasa Muellera u 18. i 23. minuti kada je dva puta našao na pravom mjestu u pravo vrijeme pobjegao na nedostižnih 3:0.

Početkom nastavka Bayern je odigrao još jednu sjajnu akciju koju je u 51. minuti Coman pretvorio u pogodak za 4:0. Do kraja dvoboja Borussia je uspjela ublažiti poraz golovima Cana iz kaznenog udarca u 72. minuti i Malena u 90. minuti.

Vodeći Bayern sada ima 55 bodova, dva više od druge Borussije, a četiri više od trećeg Uniona iz Berlina.

Ranije u subotu su nogometaši RB Leipziga pretrpjeli su treći poraz u posljednja četiri nastupa u prvenstvu izgubivši na svom terenu od Mainza 05 s visokih 0:3 (0:1), a hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol igrao je do 71. minute. Utakmica je loše počela za Leipzig koji se našao u zaostatku već u 9. minuti kada je Ingvartsen pospremio odbijanac u mrežu. U prvoj polovici drugog poluvremena su Ajorque u 57. i Kohr u 67. minuti pogađali za konačnih 0:3. RB Leipzig je peti na ljestvici s 45 bodova, dva manje od četvrtog Freiburga koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Mainz osmi s 40 bodova.

Dion Drena Beljo igrao je do 88. minute za Augsburg koji je ispustio vodstvo od 2:0 na gostovanju kod Wolfsburga, kojiga vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, te odigrao 2:2. Na poluvremenu je bilo 2:0 za goste autogolom Arnolda u 2. minuti i golom Berishe u 32. minuti. Osim autogola, Arnold je još i zapucao kazneni udarac u prvom poluvremenu. Tih 2:0 za Augsburg je vrijedilo do 84. minute kada je Waldschmidt smanjio na 2:1 da bi Nmecha u šestoj minuti sudačke nadoknade poravnao na 2:2. Bartol Franjić zbog ozljede nije kandidirao za nastup u momčadi Wolfsburga koji je deveti s 39 bodova, dok je Augsburg 12. s 29 bodova.

Josip Juranović ostao je na klupi Union Berlina u 3:0 (0:0) domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta kod kojega nije bilo Borne Sose, dok je Filip Uremović igrao do 76. minute za Herthu koja je na gostovanju kod Freiburga igrala 1:1.