NEZAUSTAVLJIVI SU

Bayern pobjedom nad Borussijom osvojio Superkup i peti trofej u 2020. godini

bl/h

Nogometaši Bayerna osvojili su njemački Superkup nakon što na Allianz Areni pobijedili Borussiju Dortmund s 3:2.

30.09.2020. u 22:46

To je već drugi trofej Bavaraca ove sezone nakon što su u europskom Superkupu svladali Sevillu nakon produžetaka rezultatom 2:1, te peti u 2020. godini nakon slavlja u njemačkom prvenstvu i Kupu, te Ligi prvaka.

Bayern je poveo 2:0, Borussija je uspjela izjednačiti, da bi njemački prvak trećim golom odlučio pobjednika.

Bavarci su poveli u 18. minuti golom Corentina Tolissa, a u 32. minuti je Thomas Muller povećao na 2:0. Borussija se vratila golovima Juliana Brandta (39) i Erlinga Haalanda (55), no Joshua Kimmich je u 82. zabio za pobjedu Bayerna.

Bayernu je to osmi Superkup, dok je Borussija ostala na šest naslova.