VRATILA SE LIGA PRVAKA

Bayern izdominirao u Parizu, 16-godišnjak se upisao u povijest, cijeli stadion zviždao Perišiću u pobjedi Milana

Nakon više od tri mjeseca stanke utakmicama PSG-a i Bayerna te Milana i Tottenhama ponovno se igra najjače klupsko nogometno natjecanje, UEFA-ina Liga prvaka. Iako se na obje utakmice očekivao kvalitetan i uzbudljiv nogomet, to u stvarnosti baš i nije bilo tako.

14.02.2023. u 22:58

Obje utakmice završile su rezultatom 1:0, uz jednu pobjedu domaćina (Milan) i jednu pobjedu gosta (Bayern).

PSG - Bayern Munchen 0:1

Iako se očekivalo da će domaćini biti znatno oslabljeni zbog ozljeda ključnih igrača, Leo Messi je počeo utakmicu od prve minute, a i Kylian Mbappe je ušao u 57. minuti.

Jedini priznati gol na utakmici zabio je upravo bivši igrač PSG-a Kingsley Coman u 56. minuti.

U povijest Lige prvaka upisao se 16-ogodišnji Warren Zair-Emery koji je postao najmlađi igrač u povijesti nokaut faze Lige prvaka.

Vrijedi napomenuti da su Mbappeu ispravno poništena dva gola zbog zaleđa.

Odličnu utakmicu odigrao je Jan Sommer koji je obranio nekoliko odličnih prilika domaćina.

Za Bayern je u 89. minuti u igru ušao i hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

U 91. minuti je Benjamin Pavard dobio drugi žuti karton pa je Bayern utakmicu završio s 10 igrača na terenu, a na Pavarda ne mogu računati u uzvratu.

Milan - Tottenham 1:0

U Milanu se nije dugo trebalo čekati na gol, Brahim Diaz je doveo domaćine u vodstvo već u sedmoj minuti.

Za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić kojemu je zviždao cijeli stadion prilikom svakog njegovog dodira s loptom. Naime, Perišić je u Tottenham došao iz Milanovog velikog gradskog rivala, Intera.

Milan je cijelu utakmicu vrlo dobro čuvao svoje rano vodstvo, a Tottenham nije mogao ozbiljno zaprijetiti.