MINIMALNA POBJEDA ZA POVEĆANJE VODSTVA NA TABLICI

Barcelona jedva slavila kod Girone pa ostala bez ključnog igrača

mp/h

Nogometaši Barcelone u 19. kolu španjolskog prvenstva slavili su 1:0 na gostovanju kod Girone i povećali svoje vodstvo na tablici.

28.01.2023. u 18:50

Radost zbog 15. pobjede i potvrde vodstva na tablici donekle je pokvarila ozljeda Ousmanea Dembelea.Francuski napadač napustio je teren u 25. minuti zbog bolova u mišiću lijeve noge, a ovo mu je prva ozljeda od dolaska trenera Xavija Hernandeza u studenom 2021. godine.

Barcelona je imala popriličnih problema u napadu nakon izlaska Dembelea s terena, jer su u postavi nedostajali Ferran Torres i Robert Lewandowski. Zabila je praktički iz jedine prilike, kada je u 61. minuti Pedri iskoristio dodavanje Jordija Albe i lošu intervenciju vratara Girone Paula Gazzanige.

Barcelona se ovaj tjedan ponovno suočava s dva testa. Prvog veljače igrat će zaostalu utakmicu La Lige kod Betisa, a sljedeće nedjelje ugostit će Sevillu. Katalonci imaju šest bodova više i utakmicu više od Reala.