ZAUSTAVLJEN NIZ

Barakude ostale bez medalje na Svjetskom prvenstvu, potopila ih grčka obrana

hk

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je protiv Grčke 9:7 u borbi za broncu na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj. Ponovno se mučili u napadu, a Marko Bijač držao je Barakude na životu.

03.07.2022. u 14:25

Barakude će pokušati produžiti niz osvajanja medalja na svjetskim prvenstvima na osam. Hrvatska i Grčka već su se susrele na ovom SP, u susretu prvog kola natjecanja po skupinama u Debrecenu, a krajnji rezultat je bio 8:8.

Nakon što je teško poražena u polufinalu od reprezentacije Španjolske, hrvatska vaterpolska reprezentacija okrenula se pripremama za utakmicu protiv Grčke.

"Kada se izgubi, ne možemo reći da samo u najboljem stanju, a mislim da smo O.K. Moramo biti iskreni i reći da je Španjolska bila bolja od nas. To je strašno moćna reprezentacija, plus neke sitnice koje su se dogodile kada se lomila utakmica. Sigurno da taj rezultat nije pravo mjerilo svega što se događalo, ali, kaže, Španjolska je bila bolja i valja joj čestitati. A mi se moramo spremiti, nemamo puno vremena, čeka nas najvažnija utakmica na prvenstvu. Očekuje nas velika utakmica, to je ipak utakmica za medalju na SP-u. Znamo da nas čeka težak zadatak i valja glave srediti", kazao je izbornik Ivica Tucak za Novu Tv

Grci su dobro ušli u utakmicu dok su se Barakude sve do 13. minute mučile da zabiju svoj prvi pogodak. Grčka je 12 minuta vodila 4:0. U drugoj četvrtini, na predah, Barakude su otišle rezultatom 5:3.

Sve je ukazivalo na povratak Hrvatske kada je Bukić smanjio vodstvo Grka na 6:4, ali treća četvrtina je završila 8:5 vodstvom Grka.

U 25. minuti Marinić Kragić sjajnim udarcem smanjuje na 8:6, ali Grci ne posustaju i Hrvatka do kraja utakmkice zabila je samo još jedan pogodak.

Hrvatska nije došla do osme medalje na Svjetskim prvenstvima. Grčka obrana ugušila je naše napade, Bijač nas nije mogao vječno držati na životu i ishod je na kraju otišao na stranu čvrstih Grka.