'BOLJE JE OVAKO'
Balaban ukazao na bitan detalj nakon poraza od Belgije: 'Ne treba stvarati tenzije oko toga'
Hrvatska nogometna reprezentacija je u prvoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo izgubila na Rujevici od Belgije 2:0, a gosti su do slavlja stigli golovima Yourija Tielemansa u 38. minuti te Romelua Lukakua duboko u sudačkoj nadoknadi utakmice.
Uoči Svjetskog prvenstva Vatreni će imati još jednu provjeru, protiv Slovenije u nedjelju u Varaždinu. "Moramo znati prije svega da je ovo pripremna utakmica. Bitno je samo da ekipa uhvati neki zajednički moment i, normalno, da se pripremi što bolje za ono što ih čeka. Očekivati nešto posebno od ove utakmice pred Svjetsko prvenstvo je nerealno. Normalno je da su svi malo pod ručnom, da to ipak nije utakmica koja se igra pod nekom emocijom i tenzijom. Jednostavno, te prijateljske utakmice nisu nešto što mene previše veseli. Previše nemam o tome ni za komentirati", istaknuo je bivši Vatreni Boško Balaban o utakmici pa dodao: "Meni je bio jako interesantan sastav koji sam vidio, gdje stvarno imamo jednu veliku kvalitetu u veznoj liniji s Modrićem, Kovačićem, Baturinom i Sučićem. Tu smo jako moćni, a imamo i u napadu igrača poput Perišića. Kad gore dođe još i Kramarić, za kojeg mislim da još nije 100 posto spreman te zato nije bio u prvoj postavi i malo ga se poštedjelo, to će biti dobro. I pogotovo u obrani, gdje smo s Gvardiolom dobili jako puno. Vratio se, zdrav je, što je jako bitno za reprezentaciju da uhvati još koju utakmicu i da za Svjetsko prvenstvo bude u top’ formi."
Dalić se odlučio za formaciju 3-4-2-1. "Dalić je to još prije najavio i to je današnji moderan nogomet. Sve moderne ekipe u Europi, pa tako većinom i reprezentacije, igraju s tri igrača u zadnjoj liniji, čime onda dobivaju više igrača prema naprijed. Normalno, mi imamo tu mladost u obrani i sad ćemo vidjeti kako će to izgledati s obzirom na to da su oni jako mladi. Pogotovo Vušković, koji ima 19 godina, a igrao kao da mu je 30! Okej, to je mladost i tu se zna dogoditi neka pogreška, no ja vjerujem da će to biti super na SP-u. Ova Belgija nam je zapravo glumila Englesku, mi smo tu nešto isprobavali, a možda je Dalić nešto i skrivao. Mislim da se više tu skriva nego što se pokazuje, da se razumijemo, što je i logično."

FOTO: Ronald Gorsic / CROPIX
'Ovo su ipak više mentalne utakmice'
Balaban ističe da porazi u prijateljskim utakmicama ne bi trebali ostaviti traga. "Ma kakve tenzije, pa to su te utakmice koje su isključivo priprema za ono što nas čeka! Normalno je da ekipa tek hvata ritam, da hvata to zajedništvo na terenu i da se osjete međusobno. To uopće ne treba gledati kroz konačni rezultat. Okej, lijepo je pobijediti, da se razumijemo, to je bitno za onaj pobjednički mentalitet, ali mislim da se ne trebaju uopće stvarati tenzije oko toga. Ja očekujem da ćemo biti pravi tamo gdje to treba biti, to je najbitnije. Ovo su sve pripremne utakmice i pripremni treninzi, Bože moj. Ja bih čak i volio da pobijedimo, no da smo, recimo, pobijedili Belgiju i Sloveniju pa onda ušli u natjecanje, dobiješ neke lažne nade. Stvoriš si lažnu sliku da si već prvak svijeta i normalno je da se dogodi kiks. Bolje je ovako, da se dogodi poraz, pa onda moramo vidjeti neke stvari, stisnuti i biti agresivniji. Ali ponavljam, ovo su ipak više mentalne utakmice."
Dalić posebno ukazao na jedan detalj u porazu: 'To nas je koštalo'
U razgovoru za Sportklub osvrnuo se i na Dalićev popis na kojem nije bilo mjesta za Dinamove igrače Diona Drenu Belju i Luku Stojkovića. "Teško je bilo očekivati da će oni ući, da se razumijemo. Stojković, da se mi ne lažemo, bio je prije pola godine na transfer listi Dinama. Htjeli su ga prodati u Emirate da se popuni rupa u budžetu, a onda je on na kraju ovog drugog dijela sezone odigrao odlično. Ipak, bilo mi je teško za očekivati da će on sada izbaciti nekoga od onih igrača koji su već tamo standardni reprezentativci. Možda je Beljo mogao nekako upasti, ali opet treba reći kako imam jako veliku konkurenciju u napadu, gdje nam svi napadači igraju i zabijaju golove. Kramarić zabija, Budimir zabija, Matanović zabija, Musa zabija i ima odličnu statistiku. Zdravi su, u formi su… Ne može on tu ništa Daliću. Izbornik ima svoje principe i on se drži onih igrača s kojima je već odradio taj kvalifikacijski dio. Da se dogodila neka ozljeda drugog igrača, oni bi upali svakako. Oni su apsolutno zaslužili poziv, da se razumijemo, no Dalić je napravio ono što je smatrao najboljim. Meni je njegov popis sasvim legitiman i potpuno se slažem s njim."
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.