TEŠKA SITUACIJA

Ancelotti nakon debakla protiv Barcelone poslao poruku Modriću: Evo što je htio postići

mšm/h

Realov trener Carlo Ancelotti rekao je nakon poraza od Barcelone s 0:4 da je uveo Luku Modrića u igru tijekom posljednjih pola sata kako bi "duelima jedan na jedan" pokušao preokrenuti rezultat, ali su te duele njegovi igrači izgubili što je rezultiralo visokim porazom.

27.10.2024. u 12:19

Real Madrid je u subotu navečer gubio s 0:2 na Santiago Bernabeu kada je u 63. minuti na teren ušao hrvatski veznjak Modrić umjesto Aureliena Tchouamenija. Kapetan Hrvatske i Real Madrida je u dobi od 39 godina postao najstariji igrač koji je ikada zaigrao u derbiju El Clasico. Prestigao je dosadašnjeg rekordera Danija Alvesa koji je svojedobno nastupio za Barcelonu u dobi od 38 godina.

"Kada je ušao Modrić odlučio sam da igramo rizičnije 'jedan na jedan', ali smo izgubili te duele pa smo primili još dva gola", izjavio je Ancelotti na konferenciji za medije. Barcelona je u 77. i 85. minuti zabila golove za konačnu pobjedu od 4:0.

"Rezultat ne odražava ono što se događalo na terenu. Do njihovog vodstva od 1:0 utakmica je bila izjednačena, a mi smo imali više prilika", rekao je Ancelotti. "No Barca je bila preciznija pa je zasluženo pobijedila", dodao je.

Poručio je kako je njegova ekipa dobro igrala 60 minuta, te da je "potrebno zaboraviti zadnjih 30 minuta". "Tih zadnjih pola sata bilo je specifično jer smo nastojali preokrenuti rezultat", napomenuo je Ancelotti. Istaknuo je, međutim, da ga "brine poraz" kojim lanjski prvak Real Madrid zaostaje šest bodova za Barcelonom nakon jedanaest prvenstvenih kola.

'Dobro smo počeli susret'

"Moramo se brzo uzdići nakon ovog poraza i ispraviti greške iz drugog poluvremena", rekao je. Barcelonin trener Hansi Flick izjavio je da je njegova momčad odigrala "fantastičnu utakmicu" i da je ponosan na igrače.

"Dobro smo počeli susret, napravili ispravne zamjene, a u drugom poluvremenu smo više kontrolirali loptu", rekao je. Naglasio je kako su njegovi igrači "pokazali kvalitetu pred protivničkim vratima".

Barcelona razbila Real usred Madrida: Kraljevski klub ovo će dugo pamtiti

"Moramo nastaviti dalje ovako", poručio je Flick koji je ljetos preuzeo vođenje Katalonaca.