oglasio se šef crvenih

Grbin: Očito nemam većinu, očito je da Predsjedništvo nema većinu

Autor

mn

Nakon sastanka Predsjedništva SDP-a Peđa Grbin dao je izjavu o temama o kojima su raspravljali.

21.09.2021. u 22:24
Ispiši članak

“Očito postoji problem, odluku mora donijeti najviše tijelo stranke Glavni odbor. Predsjedništvo je odlučilo da će od Glavnog odbora zatražiti raspravu Kluba zastupnika i središnjeg tijela stranke. Idućih dana ćemo pripremiti prijedloge zaključka za Glavni odbor i kroz desetak dana će Glavni odbor donijeti odluku izvući nas iz škripca u kojem smo se našli. Stanje u SDP-u, koje danima zabavlja hrvatsku javnost, mora prestati. Kad druga tijela ne mogu naći suradnju, ovo mora na Glavni odbor i nakon toga, ako je potrebno donijeti i radikalne, teške odluke, to ćemo napraviti”, rekao je Peđa Grbin, prenosi N1.

Nada se da se neće dogoditi da Klub spadne na 15 članova, a na pitanje zašto danas nisu doneseni zaključci, rekao je:

“Jer imamo razine odlučivanja. Odgađanje rješenja problema nije dobro. Kao predsjednik imam neke ovlasti, ali ne sve. Nisam diktator i nemam diktatorske ovlasti, nemam ovlast donijeti sam neke odluke. Da imam, učinio bih to već.”

Na pitanje ima li većinu u Klubu Grbin priznaje:

“Očito je da nemam, očito je da Predsjedništvo nema većinu i zato moramo na Glavni odbor. Imamo kolegice i kolege koji čuvaju svoje pozicije, koji se nisu pretrgli od toga da zastupaju interese stranke.”

Glavni odbor bi se trebao sastati 2. listopada.

Komentari

VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.