'EUROPSKA PRVENSTVA MANJE NAM LEŽE'

Plenković se nakon utakmice vidio s Dalićem: Otkrio što je izbornika posebno zasmetalo

js

Remi Hrvatske i Albanije komentirao je i predsjednik Vlade Andrej Plenković koji je bio na utakmici.

19.06.2024. u 17:53

"Mala dekoncentracija na kraju i završilo je 2:2. Vidjeli smo se s izbornikom Zlatkom Dalićem i ohrabrili njega i ekipu. Igra se do kraja, do zadnje minute. Prema tome, nakon poraza i neriješenog, vrijeme je za pobjedu. Daliću je krivo što nije završilo 2:1, ali to je sport, događa se", rekao je Plenković nakon utakmice.

Dodao je da su tri velika odličja u posljednjih pet ili šest godina fascinantni uspjesi. "Ta europska prvenstva nam očito malo manje leže, to je očito postalo pravilo. Igra se još u ponedjeljak i učiniti sve za prolaz, a onda je sve otvoreno. Ne bi bilo prvi put da oni koji su bili lošiji u grupi na kraju budu među najboljima", nastavio je.

'Ohrabrujem izbornika i dečke'

Nastavio je da ne stigne doći na utakmicu s Italijom. "Ohrabrujem izbornika, kapetana i sve dečke, igra se do posljednje minute. Kao Vlada ćemo nastaviti promovirati sport, sve ih volimo", zaključio je Plenković.

Dalić otvorio dušu nakon šokantnog remija i otkrio problem: 'Očito je što je rješenje'

Podsjetimo, Qazim Lači je doveo Albaniju u vodstvo u 11. minuti. Hrvatska je došla do preokreta, kad je Andrej Kramarić izjednačio u 74. minuti, a Klaus Gjasula autogolom donio vodstvo Hrvatskoj u 76. minuti. Isti je igrač u petoj minuti sučevog dodatka pogodio za konačnih 2:2.