RAZGOVOR ZA DIREKTNO
Mamić ima pobjednika debate Tomaševića i Selak Raspudić: 'Nedostajalo je jedno pitanje'
U nedjelju se održava drugi krug lokalnih izbora u kojima u Zagrebu pobjedu traže aktualni gradonačelnik Tomislav Tomašević i nezavisna Marija Selak Raspudić. Kandidati su uoči izbora u ponedjeljak imali prvu zajedničku debatu koju je za naš portal prokomentirala komunikacijska stručnjakinja Ankica Mamić.
Za početak je istaknula kako je neosporno da je Selak Raspudić bila dobra u komunikaciji i da se dobro snalazi, ima napadački pristup koji je za izazivača uvijek važan. Gradonačelnik je, kaže, bio puno siromašnijeg vokabulara i kao da je bio malo nervozan. Komunikacijski gledano, Mamić je istaknula Selak Raspudić kao onu koja je bila bolja.
Mamić je naglasila kako je Selak Raspudić bila jako dobro pripremljena te bi se ono što joj se često prebacuje, a to je da je štreberica, trebalo pisati u vrline. "Žena je, praktički, zadnja ušla u kampanju, a očito je da se dobro pripremila jer dobro razumije gradske teme", rekla nam je.
"Ono što meni često nedostaje u tim sučeljavanjima je pitanje budućem gradonačelniku koja bi bila njegova vizija Zagreba. Zagreb je naprosto ostao bez glavne razvojne vizije i sve se svelo na mikromenadžment. To je ostalo od bivšeg gradonačelnika Milana Bandića i nekako su svi to prihvatili i sad se na svim sučeljavanjima, ne samo zagrebačkim, pita samo to", rekla je.

FOTO: Nova TV/screenshot
Kakva će biti izlaznost u nedjelju?
"Sigurno da tu ima prostora za puno upita, ali meni nedostaje ta jedna šira slika i jedna vizija grada koju ne čujemo od kandidata", kazala nam je te je istaknula kako je važnije pitati kandidate za gradonačelnika imaju li viziju Zagreba i gdje bi Zagreb trebao biti za 10,15 godina. Mamić je prokomentirala i kakva bi mogla biti izlaznost u nedjelju.
Sučelili se kandidati za Zagreb: 'Jedino u Srbiji vlast uspijeva glumiti žrtvu kao Tomašević'
"Treba uzeti u obzir da je produženi vikend te da će puno ljudi otići iz grada. Kampanja, nažalost, nije motivirala ljude da glasaju za promjenu. To se vidi i po rezultatima u gradskoj skupštini. Bilo bi dobro da gospođa Selak Raspudić ostvari dobar rezultat jer u konačnici građani očito većinom nisu zadovoljni kako se gradom upravlja, a to vidimo i po maloj izlaznosti, ali i po tome što je platforma Možemo! u koaliciji s SDP-om dobila manje glasova nego prije četiri godine kad su išli samostalno", istaknula je.
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.