POUKA PREDSJEDNIČKIH IZBORA
KNEŽEVIĆ Bandić je najveći gubitnik ovih izbora i upravo on bi mogao biti ključni razlog zbog kojeg bi Plenković i HDZ mogli izgubiti i parlamentarne izbore
I međunarodni konzultant Ratko Knežević osvrnuo se na ishod predsjedničkih izbora u Hrvatskoj, ustvrdivši kako je "pobijedila demokracija".
Njegov komentar objavljen na društvenim mrežama prenosimo u cijelosti.
"Godina je 2020., u Hrvatskoj na izborima na kojima nema stranih promatrača , nema krađe, nema prevare, sve se odvija mirno, pobijedio je izazivač. Hrvatska postaje ozbiljna demokratska država. (Nezamislivo u bližim i daljim istočnim despocijama.)
Ovdje govorim o procesu, ne o osobnostima kandidata i njihovim ideološkim profilima, koji su, rekoh već u jednom komentaru ranije, ovog puta, bili nebitni. Nit' je Kolinda bila desnica, nit' Milanović čista ljevica, ne varajmo se. Kolinda je, prvi puta, pobijedila na Karamarkovom 'ticketu' i trebala je biti 'politička tajnica' ili maneken njegove (legitimne) političke ideje. Stvari su se odvijale drugačije, po Karamarka. Zato je imala cijelo vrijeme svog predsjednikovanja krizu identiteta. Nije znala što zastupa, za što je, i još manje nije znala, protiv čega je. Pamtićemo je po Svjetskom prvenstvu u Moskvi. Bilo je to dobro. Svijet je to zapamtio i pomogla je hrvatskom brandu, koji nikada nije bio snažniji. Milanović, s druge strane, bio je jako loš predsjednik vlade. Onog momenta kada je Radimir Čačić, silom prilika, otišao iz njegove Vlade sva se njegova ekonomska politika 'raspala'. Iako on to ne želi priznati sada - jer se ne podnose - sve je tada dao u ruke 'knjigovođi' Slavku Liniću, koji je u ekonomiji bio i ostao, tabula rasa, ali je zato koristio svoju poziciju da pomogne svojim prijateljima; a tko mu nije bio prijatelj njemu je slao poreznu inspekciju. Ekonomija 'duplo golo', ukratko, za njihovo vrijeme.
Međutim, Milanović je patriot. On nikada ne bi primio uber četnika Vučića, odbio je primiti Gazpromovog čelnika preko koga - je li - Putin upravlja 'europskim poslovima', a pogotovu balkanskim, i nije 'pao' na kineske priče o velikim ulaganjima. Agresivan je, još ima puno za raditi na svom PR-u, i komunikativnim vještinama, jer sve je danas, svaka relacija, uspješna onoliko koliko je uspješna (njena) komunikacija.
Vele Sicilijanci : 'čovjek nije sazreo dok ne ode u zatvor ili dok mu ne umre otac'. Nadajmo se da je istrpjevši nedavno, na žalost, velike osobne gubitke, Milanović postao bolji čovjek s mnogo više emotivne inteligencije. I da, valja dodati: najveći gubitnik ovih izbora zove se Milan Bandić. On je ključni razlog zbog čega je Kolinda Grabar-Kitarović izgubila izbore, i on će biti ključni razlog zbog kojeg bi Andrej Plenković i HDZ mogao izgubiti parlamentarne izbore ove godine.
Zagreb, da se razumijemo, ima veći proračun od više zemalja u regiji, a njime se upravlja i arterijskom i kapilarnom korupcijom oličenom u samo jednom čovjeku. Ljudi u Hrvatskoj, sazreloj europskoj demokraciji, ne glasaju za nekoga, oni glasaju protiv nekoga. Pametnome dosta", stoji u komentaru Ratka Kneževića.
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.