video: sastanak s mostom

Karamarko: nije realna velika koalicija s dokazano nesposobnim SDP-om

Autor

Direktno.hr

U srijedu nakon press konferencije MOST-a, na kojoj je Božo Petrov jasno dao do znanja da MOST želi vladu jedinstva, u kojoj će biti i Domoljubna i koalicija Hrvatska raste, novinarima se obratio Tomislav Karamarko, šef HDZ-a.
11.11.2015. u 17:28
Ispiši članak

"Nije realno to nacionalno jedinstvo, i stav da ove reforme možemo provesti mi i oni zajedno, a kako sada uključiti i one koji su četiri godine upropaštavali državu? Mislim da to nije dobra ideja. Mislim da se to radi iz drugih razloga", jasno je poručio Karamarko o stavu Domoljubne koalicije.

"Mi smo stranka koja je pobijedila na ovim izborima, imamo relativnu većinu, imamo jedini program koji se radi, bože dragi, dvije i pol godine. Ne možemo sada reći da to ne postoji i da idemo s vladom koja nas je upropastila. Mi smo prezentirali naše stavove, da su kolege zadovoljni našim realnim programima, i projektima koji i njima mogu biti korisni. Dogovorili smo se i da stvorimo radnu skupinu koja će pogledati program. Mi smo otvoreni za još bolje programe."

"Nama to nikako ne odgovara", ponovio je o ideji jedinstvene Vlade, "jer kako ćemo sjesti za isti stol s onima koji su upropastili hrvatsko gospodarstvo? Mi gubimo vrijeme, naš program se mora početi provoditi. Oni žele i suradnju s nama, i iznijeli su nam vladu jedinstva, no rekli smo svoje mišljenje o tome."

"O mjestu premijera nismo uopće pričali, nas sada zanimaju programi. Ono što ja tvrdim, kad ja budem mandatar, vlada će biti stručna i ekspertna", rekao je odgovarajući na novinarsko pitanje o tome tko će biti hrvatski premijer.

"Ne zaboravite činjenicu da smo pobjednička stranka, mi smo pobijedili! Mi smo išli u IFO institut tražiti rješenje za zemlju, mi smo to napravili, a i kako će podijeliti ministre s takvom vladom, primjerice?", naveo je Karamarko.

"Ja cijenim trud MOST-a i volju da se nešto mijenja, ali smo mi isto takvi i pokazali smo da imamo jako dobre ideje. Nije uopće bilo kamena spoticanja, prešli smo preko toga", zaključio je o raspravi s MOST-om.

Dodao je da o mjestu premijera uopće nisu razgovarali. Rekao je da, kada on bude mandatar, Vlada će biti ekspertna i stručna.

"Mi nudimo program, mi nudimo kvalitetu programa. Onda ćemo se dogovarati tko će ga provoditi", rekao je Karamarko.

Pogledajte izjavu Tomislava Karamarka

Komentari

VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.