5+Hrvatska

Karamarko na programskom skupu u Solinu objasnio što je iskaznica SDP-a

Autor

Direktno.hr

U Solinu je u sportskoj dvorani na Bilankuši s početkom u 17 sati održan programski skup HDZ-a i Domoljubne koalicije za X. izbornu jedinicu.
12.10.2015. u 16:48
Ispiši članak

Sanader: Ova koalicija je prozor u svijet

Koordinator za X. izbornu jedinicu Ante Sanader obratio se okupljenima, te uz prisutne posebne pozdrave uputio braniteljima. Istaknuo je kako je Solin ušao u top pet gradova najpoželjniijih za investiranje.

"To nije ni čudno, ako znate da u zadnje četiri godine nije došao niti jedan ministar, niti premijer, zato smo najuspješniji", rekao je. Izrazio je zadovoljstvo izborom Kolinde Grabar-Kitarović za predsjednicu što je, istaknuo je, i zasluga HDZ te Tomislava Karamarka.

"Ova koalicija je prozor u svijet, pobjeda i ono što hrvatski narod želi", istaknuo je.

"Pišem pismo tinta mi se proli, tako je i s Milanovićevim programom, ništa od njega, ali mi zato imamo program za bolju Hrvatsku i siguran sam da će svatko od nas članova moći s ponosom prenijeti u svojoj jedinici ovaj program. Pozivam na opću mobilizaciju za pobjedu Domoljubne koalicije", rekao je.

Vukasović: Milanoviću su branitelji paraziti

Nakon njega, na pozornicu je stao Marko Vukasović, umirovljeni pukovnik i potpredsjednik Zajednice branitelja HDZ-a "Gojko Šušak".

"Većina branitelja je svjesna da njihova obveza prema Domovini nije prestala završetkom rata, a često su bili spriječeni i gurnuti sa strane. Ali zahvaljujući trudu Tomislava Karamarka da se aktivno uključe u rad stranke, uslijedilo je okupljanje branitelja pod vodstvom generala Damira Krstičevića a potom i preko zajednice branitelja Gojko Sušak. A što je napravila Vlada Milanovića? Branitelje doživljavaju kao teret i smetnju, nazivaju nas parazitima, a donijeli su Zakon s kojim su nas htjeli izjednačiti s agresorima. Milanović omalovažava i ponižava branitelje, jer kaže da su u rat išli nepismeni i sirotinja", rekao je Vukasović.

Istaknuo je kako se olako zaboravljaju ljudi koji su stvarali hrvatsku državu.

"Ti ljudi i žrtva nešto je najvrednije što hrvatski narod mora čuvati. Uvjeren sam da nakon pobjede Domoljubne koalicije nitko neće dovoditi te stvari u pitanje", rekao je.

Putica: Mladi trebaju posao a ne evidencijski broj na HZZ-u

Nakon njega okupljenima se obratila predsjednica Zajednice žena HDZ-a 'Katarina Zrinski' Sanja Putica.

"Vlada na odlasku sve nam je rekla što misli o poziciji žena i mladih u Hrvatskoj", rekla je i upozorila na lošu demografsku sliku.

"Što ostaje iza ove Vlade? Negativni gospodarski trendovi koji zaustavljaju napredak domovine. Najveći negativni prirast zabilježen je upravo sada. HDZ čuva svoje vrijednosti, a žene su upravo pokretačka snaga. Od šest svojih kandidata na europskim parlamentarnim izborima pobijedile su četiri. HDZ je predložio Kolindu Grabar-Kitarović za predsjednicu i pobijedila je. Mjere za mlade ove Vlade su ponižavajuće. Napori su nedovoljni i imamo premalo visoko obrazovanih ljudi. Mladi trebaju posao a ne evidencijski broj na Zavodu za zapošljavanje. Moramo ovoj Vladi reći dosta! Želimo i dječji smijeh i bolji život za mlade u Hrvatskoj pod okriljem HDZ-a", rekla je Putica.

Špika: Bilo bi bolje da SDP ništa ne radi

Predsjednik Bloka umirovljenici zajedno Milivoj Špika upitao je "zar treba vjerovati onima koji u četiri godine nisu napravili ništa?"

"Oni kažu da rade svoj program, ali bilo bi bolje da ništa ne rade. Ima li dileme za sve one koji žele mirovine, veće plaće žele ostati živjeti i raditi u RH, kome dati svoj glas? Naša koalicija će takvim stvarima reći: Dosta! Za Domoljubnu koaliciju je Božić svake godine, dok je njima svake 4. Vrijeme je da im 8. 11. kažemo dosta. Svi koji nisu ovdje su važni, recite im i pozovite ih da daju glas, a najbolji je glas za bolje sutra tj. za Domoljubnu koaliciju", rekao je Špika.

Dodik: Mi smo sve ono što oni nisu

Predsjednik HDS-a Goran Dodik je poručio: "Pobjeda je naša ali učvrstimo se u vjeri da to što radimo je upravo ispravno".

Ponesen emocijama, poručio je kako smo svi svjedoci nevjerojatne bahatosti i nevjerojatnog bezobrazluka.

"Mi nismo kao oni koji se kupaju u kadi vlastite narcisoidnosti. Oni ne vrijeđaju samo nas, nego cijeli hrvatski narod".

Smatra da vladajući žive u vlastitom prokletstvu i osobnoj tragediji. "Nije lako reći živjela Hrvatska, a onda reći da je to slučajna država. Branitelji ih podsjećaju na vlastiti kukavičluk i izdaju vlastite Domovine. Mi smo sve ono što oni nisu. Ova koalicija baštini starčevićanstvo, intelektualnu politiku staru stoljeće. Na tim temeljima nastale su brojne političke opcije koje su htjele Hrvatsku", dodao je Dodik.

Dodao je da za njih umirovljenici nisu teret, kao niti djeca koja nisu trošak nego budućnost i smisao postojanja.

"Oni su najbolja investicija. Poduzetnici nisu neprijatelji nego snaga i lokomotiva koja će vući državu", rekao je Goran Dodik.

Karamarko: Znamo kome će 8. studenog svi stolci popucati

Nakon toga na pozornicu je uz snažni pljesak i skandiranje 'Pobjeda' stao predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko.

"Čuli smo da su se neki stolci lomili, ali mi znamo kome će 8. studenog svi stolci popucati. Ima mjesta na kojima osjećamo posebnu veličinu naše povijesti, a jedno je od njih je ovo danas. Ovdje je povijest govorila, a ne šutjela. Povijest je govorila kroz uspomene mučenika, kroz uspomenu kraljeva i kraljica, kroz riječi Mihovila Pavlinovića i drugih domoljuba koji su čuvali hrvatstvo Dalmacije kada su je htjeli drugi oduzeti i sve do barbara koji su nam je htjeli oteti u Domovinskom ratu", ustvrdio je predsjednik HDZ-a.

Poseban pozdrav uputio je pripadnicima 4. brigadijske.

"Ovdje smo se sastali sa zajedničkim osjećajem da se bliži dan kada će Hrvatska nakon četiri godine životarenja ove nesposobne vlasti krenuti u budućnost napretka boljeg života. Temeljni i pravi problem ove zemlje je premijer i njegova Vlada za koju postoji samo jedna riječ – neuspjeh. Ona je zemlju zadužila za 100 milijardi kuna, a dug nam raste za 450 kuna u sekundi. Dopustili su da se broj blokiranih građana poveća na 330 tisuća, a sad ih navodno brane", rekao je Karamarko.

Upozorio je kako se svaki dan povećava nezaposlenost za 500 ljudi, a da vladajući kažu da Hrvatska raste. "Iz zemlje su istjerali 100.000 mladih ljudi. Hrvatska je više uplatila nego što je povukla novaca za europski razvoj. Nisu povećali nego smanjili BDP, pa smo u debelom minusu, a njihove projekcije za budućnost su po 1,5 posto godišnje. Blatili su projekt Pelješkog mosta da bi ga sad kovali u zvijezde. Ne slušaju birokrate iz Bruxellesa, a nije se usudio ni izustiti riječ dok za Pelješki most nije dobio odobrenje", rekao je Karamarko.

Zar hrvatski siromah vrijedi 200 kuna?

Da prizna neuspjeh, Milanović galamom i vrijeđanjem skriva i pokušava kupiti glasove građana, dodao je i objasnio što je po njemu osobna iskaznica SDP-a.

"200 kuna vaučer, zar toliko vrijedi hrvatski siromah? Koliko su im oduzeli u ove četiri godine? Sve je to velika manipulacija. Vlast na odlasku počela je plašiti narod kako mi želimo dobiti izbore na silu. Podsjećam da smo u posljednje tri godine pobijedili na svim izborima. To je volja hravtskog naroda. Sve koji misle svojom glavom, sve one koji ne misle kao on, premijer i Vlada na odlasku proglasili su nasilnicima. Nije li tako bili i 90-ih godina kada su HDZ proglasili strankom opasnih namjera? Znamo kako je to završilo, tako će biti i sada dragi prijatelji. Onaj koji volju hrvatskog naroda naziva silom, ne zna i ne želi služiti svom narodu. Kada naš narod 8. studenoga pokaže svoju volju i smijeni ovu nesposobnu vlast, idemo na put dragi prijatelji za jaku Hrvatsku", kazao je šef HDZ-a.

Dodao je da vide plan SDP-a koji je niknuo u 24 sata.

"Ja bih ga nazvao plan 21 plus kojjim će nastaviti obmanjivati Hrvatsku. To je lažni plan smanjenja duga, lažni plan povećanja BDP-a, lažni plan smanjenja deficita, povećanja investicija, zdravstva, lažni plan smanjenja broja siromašnih i blokiranih i lažno obećanje da će hrvatski čovjek bolje živjeti", rekao je.

Osvrnuo se i na odnos Vlade prema braniteljima.

"Treba ili podsjećati na sve ono što je Milanović rekao o braniteljima, da se s visoka odnosio prema našim braniteljima i invalidima. Treba li podsjetiti kako je silom pokušao spriječiti lex Perković i zaštititi udbaške komunističke zločine. Najteže godine Domovinskog rata ova vlast na odlasku nazivala je mračnim 90-ima. Domovinski rat premijer na odlasku nazvao je građanskim, a državu slučajnom, državu kojoj bi trebao biti zahvalan. U Vukovaru, mjestu najveće stradavanja, pod okriljem mraka nasilno su uvodili ćirilicu. To su oni, to je njihova politika, cijela Hrvatska pati od nedostatka politike. Oni se ismijavaju, vrijeđaju, galame", rekao je Karamarko i dodao da premijer kampanju pretvara u cirkus.

Naša osobna iskaznica je Franjo Tuđman

Rekao je da je jedina snaga koja Hrvatsku može izvući iz ovog blata su Hrvatska demokratska zajednica i Domoljubna koalcija.

"Mi kampanju vodimo onako kako ćemo upravljati zemljom, mirno i razboritio, ne želimo svađati, nego mirimo. Podržavali smo mjere, moram priznati malobrojne, koje su bile na korist hrvatskog naroda i države. Prije više tjedana rekao sam da ne želim svađu i galamu već da želim nadmetanje programima i argumentima. Program smo pripremali dvije godine jer smo htjeli da bude ambiciozan, ali i ostvariv. To je program uspjeha, razvoja, kvalitete.  Mi osjećamo bol i radost vlastitog naroda", rekao je Karamarko.

Nakon toga ponovio je glavne odrednice programa 5+.

Franjo Tuđman i branitelji su naša osobna iskaznica, rekao je i dodao da će ustavno zaštititi dignitet branitelja.

Komentari

VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.