o kumrovečkom balu vampira
Hebrang: Trebamo Dan žalosti za sve koji su zbog Tita siročad!
Društvo Josip Broz Tito u subotu, 27. svibnja, organizira 'Dan mladosti-radosti' u povodu rođendana spomenutog diktatora. Riječ je o 125. obljetnici rođenja Josipa Broza, a kao i svake godine, očekuju se posjetitelji iz svih zemalja bivše Jugoslavije. Podsjetimo, kroz cijelu SFRJ išla je 'Štafeta mladosti', a svakog 25. svibnja dodjeljivana je Titu. Tog dana slavio se njegov rođendan, premda je rođen 7. svibnja. Veteran hrvatske politike i žrtva Titovog režima Andrija Hebrang otkrio je za Direktno što misli o takvoj paradi.
Hebrang otkad zna za sebe, kako kaže, to zove 'Danom žalosti'.
"Josip Broz Tito u povijesti je obilježen kao jedan od deset svjetskih mega-ubojica, a to smo najviše osjetili mi u Hrvatskoj i Sloveniji kada je '45.-e, nakon završetka Drugog svjetskog rata, izdao zamjeniku načelnika OZNA-e za Jugoslaviju, pukovniku Jefti Šašiću, zapovijed 'POBITI'", objašnjava nam Hebrang.
Naime, Šašić je Tita, priča nam Hebrang, izvijestio da je vraćeno s granice oko 200.000 razoružanih vojnika i s njima velik broj civila: žene, djece, svećenika, a Tito je potom "povijest obilježio zločinačkom odlukom".
"Kasnije, u doba Jugoslavije, punio je zatvore - sjetimo se Golog Otoka, sjetimo se Svetog Grgura, sjetimo se Nove Gradiške. Svi neistomišljenici završavali su pod zemljom ili, ako su 'imali sreće', u logorima".
'Tito - kreator zločinačkog razdoblja'
"Neki Titovo razdoblje sada zovu totalitarnim režimom. Međutim, totalitarni režim ne uključuje automatski i masovna ubojstva. Dakle, Tito nije vodio Jugoslaviju kao totalitarnu državu, nego kao zločinačku državu, jer je iza nje ostalo stotine tisuća leševa".
Hebrang napominje kako je najstrašnije što su "ti ljudi su ubijeni samo iz jednog razloga - što nisu bili politički istomišljenici komunizma".
Dakle, nastavlja ovaj veteran hrvatske politike, ubijeni su svi oni koji su bili antikomunisti ili koji su prema komunizmu nastupali kritički. Po tome je, kaže, obilježen taj 'Dan žalosti'.
Ostavio ga kao mirnodobsko siroče
"Ja mogu iz osobnog iskustva reći da je učinio moju obitelj velikom žrtvom komunizma, pobio je sve članove obitelji, uključujući i moga oca, a zatvorio mi je i majku. Ostavio me kao mirnodobsko siroče na ulici bez ikakvog zbrinjavanja i da nije bilo tete, koja me spasila, naravno da ne bih preživio jer mi je bilo tada jedva dvije godine", prisjeća se Hebrang.
Takvih obitelji ima, kaže, na desetke i desetke tisuća, nije tu u pitanju samo on.
"Tisuće je građana Hrvatske koji vape za istinom, zato bi i službeno trebalo proglasiti 'Dan žalosti' i istovremeno otvoriti daljnja otkopavanja Brozovih žrtava, jer je najveći broj njih još uvijek pod zemljom, na nepoznatom mjestu. Nemamo im prilike ni zapaliti svijeću", zaključio je Andrija Hebrang u razgovoru za portal Direktno.
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.