'KONKURENCIJA JE - NEĆE NAS HVALITI'

Grmoja o prozivkama bivšeg člana Mosta: Otišao je jer nije ostvario neke svoje ambicije, to je kao da nas napada netko iz HDZ-a ili SDP-a

Autor

Bivši član i voditelj voditelj Središnjeg ureda Mosta u Hrvatskoj Vitomir Šimić odlučio je, još u jeku unutarstranačkih izbora, u vrlo dugoj objavi na Facebook profilu progovoriti o tome što se događalo u stranci, a što se navodno, kako tvrdi, još događa. Što o tim napisima misli potpredsjednik Mosta Nikola Grmoja doznali smo u razgovoru s njim.

23.12.2020. u 15:08
Ispiši članak

Tjedan prije Božića posebno je interesantan zbog sukoba i zavrzlama na desnici. S jedne strane Hrvatski suverenisti i Domovinski pokret, a s druge strane objava Vitomira Šimića koji detaljno govori o odnosima u stranci, predsjedniku Mosta Boži Petrovu, njegovom protukandidatu na sada završenim unutarstranačkim izborima za predsjednika stranke Bruni Petrušiću, nekim pripadnicima stranke koji navodno lažu u javnim nastupima. Uz to, osvrnuo se i na Marina Miletića, također novoizabranog potpredsjednika stranke uz Grmoju, gdje ga je upozorio kako ga neki članovi prave budalom i iskorištavaju za svoju stranku.

Za komentar o tim napisima kontaktirali smo Nikolu Grmoju koji je na početku razgovora za portal Direktno kako Šimićevu objavu nije vidio, no dodao je kako "taj čovjek u Mostu nije već tri godine" i da "ne zna što bi tu komentirao".

"Otišao je s Ivicom Relkovićem. Nisam uopće vidio i nemam komentara", kazao je Grmoja dodajući kako Šimić već dugo nije u Mostu te da je sudjelovao u nekim drugim političkim strankama.

"Davno je otišao iz Mosta. Želim mu sreću", rekao je.

Na pitanje kako bi komentirao optužbu da je Petrušić bio "ignoriran jer nije bio na liniji poslušnosti", odgovorio je: "Čovjek nije bio u stranci, ne znam kako on to zna. To je isto kao da netko tko je otišao prije tri - četiri godine iz HDZ-a pa sada komentira ovo vodstvo i što se događa u stranci. To je smiješno".

Osvrnuo se i na Šimićeve prozivke. "Proziva nas cijelo vrijeme, nije to ništa novo. Zato je i otišao - jer nije ostvario neke svoje ambicije koje je imao.  Demokracija je, neka proziva. Nema on nikakve veze s Mostom, to je kao da nas napada netko iz HDZ-a ili SDP-a", rekao je naš sugovornik dodajući kako je Šimić "odabrao neke druge političke opcije i to je legitimno".

Na pitanje je li stvarno Petrušić bio ignoriran, odgovorio je: "Bruno se kandidirao, dobio je potpise. Dobio je i moj potpis da se kandidira za predsjednika stranke". No ponovio je kako neće komentirati nekoga tko je otišao iz stranke i bio u nekim drugim političkim opcijama.

"Neka čovjek proziva, to je legitimno... Želim mu sreću", naglasio je potporedsjednik Mosta.

Komentirao je i Šimićev komentar o Marinu Miletiću. "Čovjek je naša konkurencija - pa neće nas hvaliti. Ima neke druge izbore i kritizira, to je njegovo pravo. Što ću se sada osvrtati na nekoga tko je bio član Mosta, a više nije jer mu se to ne sviđa. Otišao je jer nije ostavio svoje ambicije, otišao je negdje drugdje i sada kritizira...", zaključio je potpredsjednik Mosta Nikola Grmoja u razgovoru za Direktno.

Komentari

VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.