partija 'puca'
Grbin: Kriza mora proći bezbolno, lomovi u SDP-u nisu dobri za Hrvatsku
Član Predsjedništva SDP-a Peđa Grbin u Saboru je komentirao krizu u toj stranci.
"Za utorak je sazvano Predsjedništvo stranke što je meni osobno izuzetno drago jer ćemo time dobiti priliku razgovarati među sobom o problemima koje imamo i koje ne treba kriti. Nadam se da ćemo nakon toga održati i Glavni odbor koji ćemo iskoristiti za sve o čemu sam govorio proteklih dana, a nakon toga pretočiti i u formalne zahtjeve", rekao je Grbin.
Komentirajući priče o županijskim organizacijama koje podržavaju Bernardića, a na upit tko će iznjedriti prijedlog za smjenom predsjednika stranke, rekao je da nema razloga da se lomovi prenose i na pojedina tijela i da se svađaju po županijskim odborima.
"Mi konvenciju i Glavni odbor moramo imati, Predsjedništvo imamo već u utorak i to su mjesta na kojima ćemo razgovarati. O samom sadržaju formalnog prijedloga nije primjereno govoriti ovdje, nego ga prvo moramo iznijeti pred kolegama nakon čega ćemo to pravodobno komunicirati prema javnosti. U ovom trenutku mi ne raspravljamo tko će sutra ili prekosutra ili za dvije godine voditi SDP. Raspravljamo o tome upravlja li se u ovom trenutku dobro SDP-om i je li način na kojim se upravlja dobar za stranku i Hrvatsku. Uvjeren sam da ovaj status quo nije dobar i da se treba promijeniti".
Rekao je da nije radio nikakve ankete među članovima stranke, ali da svi imaju telefone i društvene mreže.
"Dobivam desetke i desetke poruka, i od ljudi koje nažalost nikad nisam sreo. Poruka je uvijek ista, nešto u načinu na koji se vodi SDP ne valja, mijenjajte. U mnogim je segmentima u stranci zavlada letargija, to nije dobro. Mi smo u svojevrsnom statusu quo, prije nekoliko tjedana nazvao sam ga limbom, to se naprosto mora promijeniti, po mogućnosti što prije, i po mogućnosti što bezbolnije, bez velikih lomova, jer ti lomovi ne bi bili dobri ni za SDP ni za Hrvatsku", rekao je Grbin, dodavši da SDP kao najveća oporbena stranka s aspiracijama za preuzimanje vlasti građanim mora ponuditi određena rješenja i da imaju veću zadaću od čuvanja vlastitih fotelja.
Priznao je da je o teminu mogućih unutarstranačkih razloga teško govoriti.
"Konvencija stranke može se održati u drugoj polovici 11. ili u 12. mjesecu. To su vlo kratki rokovi u kojima između sebe moramo raščistiti određene stvari".
Ne smatra da bi trebao snositi sankcije za ovu 'pobunu'.
"Ovo ne govorim da bih pogurao Sinišu, Peđu, Arsena ili nekog trećeg, nego zato što mislim da se situacija u SDP-u mora promijeniti, a na Predsjedništvu i Klubu nisam dobio rezultate, zaključio je Grbin.
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.