BRAVO!

Na muci se poznaju junaci: Anić obranio ključni peterac, Barakude su u finalu SP-a

mm/h

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Dohi svladavši u polufinalu Francusku sa 17:16 (3:2, 3:3, 3:1, 2:5; 6:5) boljim izvođenjem peteraca.

15.02.2024. u 16:47

Tijek susreta

- Aniiiiiiiiiić! Obrana drugog vratara za ulazak u finale! Bravo Barakude!!!!

- Marko Jerinić - Kragić zabija, pritisak je na Francuzima

- Bodegas zabija za 5:5. Drama se nastavlja

- Ušlo je! Vukičević vraća vodstvo!

- Marion siguran za 4:4

- Žuvelaaaa! 4:3, dominantno u desnu stranu..

- Vernoux za 3:3, vratari nemaju šanse

- Burić odgovara istom mjerom! 3:2

- Bouet siguran za Francuze, 2:2

- Fatović zabija za 2:1!

- 1:1, Francuska vratila istom mjerom

- Marinić Kragić siguran za 1:0, zabili smo prvi peterac!

8 ' - Kraj. 11:11 donose peterce. Čeka nas drama.

8 ' - Nevjerojatno, idemo na 11:11 16 sekundi prije kraja. Nevjerojatno

7 ' - Fatoviiiiić! To nam je trebalo! 11:10, još manje od minute do kraja, hajmo Barakude!

6 ' - Bijač ne dopušta potpuni preokret. Čeka nas frapantna završnica...

6 ' - Nakon time-outa i dugog dogovora, Francuska ipak preko Boueta stižu do 10:10

3 ' - Vernoux s pet metara za 10:9. Čeka nas napeta završnica...

3 ' - Rino Burić s vratnice za 10:8. To nam je trebalo!

3 ' - Nije nam ovo trebalo, opet greška obrane i opet laki pogodak, sada je 9:8

2 ' - Eh, izgubili smo loptu na svojoj polovici i primili laki pogodak, 9:7

1 ' - Šteta, Vrlić je mogao ukrasti jednu "ničiju" loptu i povećati prednost. Ipak nije, ostaje 9:6

► Kreće posljednja četvrtina. Hajmo po još koji gol!

8' - Sjajan rezultat ususret posljednjih osam minuta. Imamo tri gola prednosti, sve je u našim rukama

8 ' - Žuvelaaa! Osam sekundi prije kraja četvrtine zabija izvana za 9:6

7 ' - Peterac za Hrvatsku,  Fatović izborio, Marinić - Kragić pretvorio na 8:6

6 ' - Lazić sada kasni na krilu zaustaviti francuski napad, opet smo na jednom golu viška, 7:6

5 ' - Gol Lazića za konačno odvajanje od Francuske, 7:5!

4 ' - Zatvorena utakmica u kojoj dominiraju vratari. Hrvatska ganja gol za + 2

3 ' - Fontani brani Mariniću udarac s nekoliko metara. Lopta nikako da uđe u gol

2 ' - Kakav peh. Marinić - Kargić pogodio vratnicu, ostaje 6:5

1 ' - Biljaka zaustavio napad, ovo je možda i najbitniji moment utakmice, moramo povesti s dva razlike!

► Kreće treća četvrtina, Francuska ima prvi napad

8 ' - Možemo zahvaliti Marku Bijaču da se na poluvrijeme ne ide uz remi. Kakva partija!

7 '- Nikako da se odvojimo na dva pogotka, Francuzi plivaju kao da je susret tek krenuo...

6 ' - Fatović je zabio! Lopta je jedva prešla crtu, ali imamo vodstvo 6:5

5 ' - Igrača više smo obranili, ali lopta se sretno odbija Francuzima za 5:5

4 ' - Marko Marinić - Kragić hrabro zabija iz zahtjevne pozicije! Prvi pogodak za njega u ovom susretu.

4 ' - Bouet ravna rezultat na 4:4. Francuska drži priključak

3 ' - Sjajna kontra, Žuvela asistirao, a gol zabija naš efikasni Loren Fatović, 4:3

2 ' - Marion opet puca izdaleka, i zabija u "malu mrežicu" za 3:3

1 ' - Marko Bijač! Odlična obrana za očuvanje vodstva.

► Počinje druga četvrtina. Sretno vaterpolisti!

8 ' - Gotova je prva četvrtina. Možemo biti zadovoljni s 3:2, ovakvi moramo izboriti finale!

7 ' - Marion zabija izvana, jedini put do naše mreže u ovom trenu, 3:2

6 '- Harkov vraća na +2! Francuzi nemaju rješenje za naše napade kada imamo igrača više...

5 ' - Vernoux je sada probio našu obranu. Udarac koji nitko nije mogao zaustaviti za 2:1

4' - Bijač ne prestaje braniti. Opet je zaustavio šut uz deficitarnu obrana Barakuda.

4 ' - Biljaka! Opet smo iskoristili igrača više, idemo na 2:0

3 ' - Šteta, Fontani nam je obranio zicer, lako smo mogli poduplati vodstvo

2 ' - Obranili smo se od franucskog napada s igračem manje, izgledamo jako dobro

1 ' - Harkov za 1:0! Iskoristili smo igrača više i na najbolji način otvorili utakmicu

►Utakmica je počela. Sretno Barakude!

Sastavi

Hrvatska: Bijač, Vrlić, Burić, Harkov, Žuvela, Lazić, Fatović, Lončar, Lazić, Biljaka, Vukičević, Marinić Kragić, Anić

Izbornik: Ivica Tucak

Francuska: Fontani, Khasz, T.Vernoux, Bjorch, R. Marion -Vernoux, Bodegas, Crousillat, Dubois, Saudadier, Bouet, D. Živković,
Vanpeperstraete, De Nardi

Izbornik: Florian Bruzzo

HINA/ HVS/ DBM/ Andrea Masini

Trostruki strijelac za Hrvatsku bio je Loren Fatović s tri gola, po dva su dodali Jerko Marinić Kragić i Kostantin Harkov, dok je za Francusku tri gola postigao Alexandre Bouet, a po dva su dodali Thomas Vernoux, Romain Vernoux i Enzo Khasz.

Iako je kapetan Marko Bijač sjajno branio tijekom čitavog susreta, nije obranio niti jedan od pet peteraca u raspucavanju, pa je izbornik Ivica Tucak povukao dobitnički potez i umjesto Bijača na vrata poslao Matu Anića koji je u šestoj seriji obranio udarac Khasza za plasman Hrvatske u finale.

Veliko finale protiv Italije u subotu

Sjajna pobjeda u polufinalu garantira Barakudama medalju, minimalno srebrnu. Možemo otići i korak dalje, do zlata, ali tu nam na putu stoji Italija.

Oni su iznenađujuće izbacili Španjolce što je zaustavilo mogućnost reprize finala Europskog prvenstva, gdje je Furija bila sretnija i spretnija te uzela zlato usred Zagreba.

Velika drama u polufinalu: Hrvatska saznala protivnika ako prođe u finale

Veliko finale Svjetskog prvenstva u Dohi na rasporedu je u subotu, s početkom u 15.30. Imamo sve u svojim rukama, pogotovo nakon ovake predstave. Sretno Barakude.