JURIČAN UŠAO U SUDNICU
FOTO/VIDEO: BANDIĆ STIGAO NA SUD Dočekali ga prosvjednici i obećali mu 'slatki paket za Remetinec'
U sudnicu u srijedu ujutro došao je zagrebački gradonačelnik Milan Bandić. Razlog dolaska je dorađena optužnica USKOK-a koja sada uključuje zloporabu položaja sa zbrinjavanjem gradskog otpada. Gradonačelnika su pred sudom dočekali prosvjednici.
Na optuženičkoj klupi u aferi Agram pridružit će mu se i Petar Pripuz.
Na ročište se odazvao i redatelj Dario Juričan koji još uvijek pokušava formalizirati promjenu imena u Milan Bandić. On će, javlja naš reporter, pratiti suđenje iz publike.
Svoje nezadovoljstvo Bandićevim upravljanjem hrvatskom metropolom pred sudnicom su izrazili građanske inicijative ''Zagreb te zove'', a jedna od čelnica inicijative Gordana Pasanec istaknula je kako su prosvjednici za zagrebačkog gradonačelnika pripremili 'slatki paket za odlazak u Remetinec'.

Nemamo pravo na bilo kakve izjave, s obzirom na to da nismo stranke u postupku, ali znat će se da smo unutra, budite sigurni. Bit će neki performans sa znakovima koji su dozvoljeni. Bit ćemo pristojni tako da nam se i drugi puta dopusti ulazak u sudnicu. Pripremili smo mu jedan divan, slatki paket za odlazak u Remetinec, da vidi kako građani misle na njega. Tu je četkica za zube, malo toalet papira, sapun i simpatični ručnik da ga opremimo put juga'', poručila je Pasanec.

Gradonačelnik se prilikom ulaska u zgradu suda nije htio obratiti nezadovoljnim građanima.

Podsjećamo, optužnicu protiv zagrebačkog gradonačelnika i njegovih suradnika i poslovnih partnera gradskih tvrtki Uskok je sudu predao još sredinom prosinca 2015. Sedam točaka optužnice sud je potvrdio u ožujku 2018., a tri su točke tužiteljstvu vraćene na doradu.

Krajem ožujka Optužno vijeće zagrebačkog Županijskog suda obustavilo je postupak protiv Bandića u dijelu optužnice koja ga je teretila za štetu državnom proračunu zbog neplaćanja poreza na donacije primljene nakon predsjedničkih izbora 2010.
Krajem listopada sud je potvrdio dio optužnice protiv Bandića i vlasnika CIOS-a Petra Pripuza koja se odnosi na zbrinjavanje otpada, a danas se zagrebački gradonačelnik o tome mora očitovati.

Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.