OBILJEŽAVALI DAN ANTIFAŠISTIČKE BORBE

Ovaj SDP-ovac pozitivan je na korona virus, Ostojić ide u samoizolaciju

Autor

ig/Jutarnji list

Glavni tehničar Klinike za anesteziologiju, reanimatologiju i intenzivno liječenje KBC-a Zagreb, Adriano Friganović, koji je ujedno i predsjednik SDP-a Donja Dubrava, pozitivan je na korona virus. 

26.06.2020. u 13:34
Ispiši članak

Od utorka kad se saznalo za njegov pozitivni test na Odjelu za intenzivno liječenje Klinike za kardiokirurgiju krenuli su opsežni epidemiološki izvidi i testiranje svih koji su s njim mogli biti u kontaktu, piše Jutarnji list.

Zasad su svi testovi drugih zaposlenika kao i pacijenata s tog odjela negativni, uključujući i onaj njegove supruge koja radi na istom odjelu, saznaje se u KBC-u Zagreb.

Nekoliko je zaposlenika, među kojima i Friganovićeva supruga, u samoizolaciji, a pacijenti su premješteni u drugi dio bolnice također gdje su izolirani. Friganović je kratko rekao: "Ne mogu sad, imam drugi telefon". Nakon toga više se nije javljao na poziv.

Friganović je dan prije nego što je doznao da je pozitivan, naime, sudjelovao na obilježavanju Dana antifašističke borbe s brojnim SDP-ovcima u Sesvetama, gdje su polagali vijence na spomenik sesvetskim antifašistima i poginulim Sesvećanima u Domovinskom ratu.

S njim u društvu, kako pokazuju fotografije SDP-a, bio je i potpredsjednik stranke, te prvi na listi SDP-a u II. izbornoj jedinici Rajko Ostojić, kao i kandidati Restart koalicije; Domagoj Prica, predsjednik SDP-a Gornja Dubrava, Ines Kovačević, predsjednica SDP-a Brckovljani, Dragica Trumbetaš, predsjednica HSU-a Sesvete, te predsjednik SDP-a Sesvete Draženko Pandek.

Ostojić je potvrdio da ide u samoizolaciju:

"Sljedeće dane, bez obzira na planirane predizborne aktivnosti, provest ću u samoizolaciji. Naime, predsjednik SDP-ove organizacije Donja Dubrava Adriano Friganović izvijestio me jutros da je u četvrtak navečer dobio pozitivan nalaz na COVID-19 infekciju. Budući sam s Adrianom u ponedjeljak, 22. lipnja, na dan Antifašističke borbe bio na polaganju vijenaca u Dotrščini i Sesvetama, kao odgovoran zdravstveni radnik i političar, bez obzira što se susret dogodio na otvorenom i nismo imali fizički kontakt, samoinicijativno sam, kako bi izbjegao bilo kakvu sumnju i ugrozu bilo koga, odlučio sljedeće dane provesti u samoizolaciji", poručio je Ostojić za Jutarnji.

Komentari

VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.