REAKCIJE NA POVIJESNE PROMJENE
Dan kada je ulica preuzela klub: 'Sretan sam i ponosan, ali sada kreće bitka za Dinamo'
Velimir Zajec u nedjelju je postao novi predsjednik Dinama i tako skinuo s trona Mirka Barišića. Od 60 članova na skupštini se pojavilo 52 zastupnika, a 31 glas je dobio Zajec, dok je njegov protukandidat skupio 19 ruku.
Dva člana su bila suzdržana. Mirko Barišić je Modre vodio od 2000. godine kada je naslijedio Zlatka Canjugu. Zajec je u Maksimiru bio tehnički direktor, financijski, pa sportski direktor i trener, a sada je postao je predsjednik kluba.
Pitali smo vas na društvenim mrežama kako se osjećate nakon što je Zajec zasjeo u glavnu fotelju aktualnog prvaka Hrvatske, a vaših odgovora je pristiglo zaista mnogo.
"Kako se osjećam,ni u džep ni iz džepa ,ali pozitivna je promjena", prvi je komentar našeg čitatelja. Drugi su dodali kako će se još vidjeti što ova promjena donosi Dinamu.
'Dostojan ovoga mjesta...'
"Euforija nikada nije dobra. Nadam se da će biti dobar predsjednik kao što je bio igrač", kaže jedan navijač. Drugi pak nije mogao skriti oduševljenje pa je naglasio kako je ovo konačno Purgerski i gospodski Dinamo. "Poslije Zdravka Mamića bolji je i Zeko nego Barišić", dodaje jedan čitatelj.
Mnogi naglašavaju kako je Zajec legenda te da ima veliki autoritet. "Zanima me ima li dobro rješenje za financiranje kluba u budućnosti?", upitao je jedan. Neki su se malo našalili sa situacijom. "Svi biraju vukove, lavove, tigrove, a u Dinamu zečeve", napisao je. U komentaru mu se javio jedan navijač i naglasio kako je ovo svima najbolji poklon za Uskrs.
"Kad taj vaš novi predsjednik sazove konferenciju i kaže sudačkoj organizaciji da je dosta namještanja utakmica za Dinamo i suđenja na štetu ostali klubova onda će to biti pravi predsjednik dostojan svoga mjesta", smatra jedan. Javili su se i neki navijači Hajduka. "Hajdukovac sam, ali volim sve hrvatske klubove, a naročito poštovanje imam prema Dinamu. Ove promjene su dobre za Dinamo ali i nogomet u Hrvata", misli.

FOTO: HINA/Admir Buljubašić
Oglasili se i navijači Hajduka
"Napokon pravi Hrvat i domoljub da je predsjednik Dinama. Iako sam zakleti Hajdukovac, čestitam", dodao je drugi. Neki su naglasili kako je ova nedjelja "dan kada je ulica preuzela klub".
"Sretan sam i ponosan s tim da smo tek sad na početku. Sad tek počinju prave bitke za Dinamo", smatra čitatelj. Neki se pak ne slažu s njim pa tvrde kako je Zajec bio odličan igrač, ali loš upravljač.
Zajec uzeo Barišićevo mjesto u loži, Boysi ga ispratili: 'A sad adio'
"Prva prepreka bijeg u Grčku. Ja se osjećam jadno i bijedno", dodaje. Za kraj svi se slažu da je ovo u svakom slučaju velika prekretnica u povijesti postojanja Dinama. "Bilo je i vrijeme da dođe, u Dinamu trebaju osobe koje će štititi interese kluba i igrača", tvrde.
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.