LIJEVOM NAŠOM
Bitna obavijest o kolumni Zvonimira Hodaka
Novi je ponedjeljak, dan koji mnogi naši čitatelji posebno čekaju zbog kolumne Zvonimira Hodaka Lijevom našom.
Kao što smo obavijestili na kraju posljednje kolumne, iduća kolumna Lijevom našom izaći će u rujnu. Provokativni i uvijek aktualni Zvonimir Hodak uskoro će se vratiti s novim tekstovima, a u međuvremenu sve njegove dosad objavljene tekstove možete pročitati OVDJE. Hodak se u kolumni prošlog ponedjeljka najviše bavio koncertom Marka Perkovića Thompsona.
"Oko 150.000 ljudi bilo je pozvano na 'informativni' razgovor. Znam da su danas druga vremena. I hvala Bogu da jesu! Ali u podsvijesti uvijek nešto ostane, osobito kod nas starijih. Druge su okolnosti, sad je druga država, ali mediji su još uvijek njihovi pa vrag nikad ne spava. Država ponekad zna i iznenaditi", napisao je Hodak u kolumni.
"Ono što je još važnije je da danas ipak imamo drugačiju policiju, a ne više onu komunističku 'miliciju'. Nadam se da će 'samoupravna' svijest naših institucija držati sve pod kontrolom. Ipak je najvažnije da narod koji se slio na Hipodrom ostane dostojanstven i nekonfliktan", nastavio je.

FOTO: Robert Fajt / CROPIX
'Više od samog koncerta'
"Organizatori koncerta su stvarno pripremili do sada kod nas još neviđeni spektakl sa scenografijom, rasvjetom i dronovima. To je doživljaj za pamćenje kakav može svojoj vjernoj publici prirediti samo najveći od velikih – Thompson. I ovaj puta se pokazalo kako Thompsonove pjesme ne šire nikakvu mržnju i nacionalizam nego je to bio repertoar svih njegovih ranijih i najnovijih pjesama koje uglavnom govore o obitelji, vjeri, povijesti i domoljublju", napisao je Hodak i dodao:
"Posebno je fascinantno bilo gledati stotine tisuća uglavnom mladih ljudi kako su s oduševljenjem pjevali i veselili se. To je hrvatska mladež! To je naša budućnost! Kad je konačno Thompsonu dopušteno da se s margina - osporavan, napadan, ismijavan i proskribiran - napokon pojavi na jednom takvom mega koncertu, pokazalo se kako Hrvati, a ne Hrvateki, u stvari dišu – zajedno, složno i domoljubno".
Hodak je predvidio epilog Hipodroma: 'Da se to ponudi Kekinu, uz Remi i prateće vokale...'
"Zato je ovaj događaj bio više od samog glazbenog koncerta. Bila je to demonstracija hrvatskog zajedništva, manifestacija domoljublja i vraćanje korijenima. Thompson je napokon doživio satisfakciju. On je simbol naših mladih", zaključio je naš kolumnist.
Komentari
VAŽNO Ako ne vidite komentare ne znači da smo ih zabranili ili ukinuli. Zahvaljujući pravilima Europske unije o privatnosti podataka treba napraviti sljedeće: 1. Logirati se na Facebook u ovom browseru i omogućiti korištenje kolačića (cookies). Logirati se možete ovdje: https://www.facebook.com/ 2. Uključiti third party cookies u svom browseru. Ako koristite Chrome to možete učiniti na chrome://settings/cookies. Pozivamo čitatelje/komentatore da u svojim komentarima njeguju civiliziranu raspravu. Portal Direktno ne može se smatrati odgovornim za komentare koji sadrže uvrede, klevete, govor mržnje, huškanje i/ili poziv na nasilje. Takvi komentari bit će obrisani, a u posebno ekstremnim slučajevima mogu biti i potpuno onemogućeni. Sporne komentare čitatelji mogu prijaviti na [email protected], uz priloženu poveznicu na pripadajući članak i navođenje autora i sadržaja spornoga komentara.