(photo: faH)
Izvor slike: faH
Nezaustavljivi Arminator

VIDEO Soudani i golgeter Hodžić za pobjedu Dinama u Puli

Momčad Ivajla Peteva pobijedila je na gostovanju kod Istre s 3:0, a sjajni Hodžić postigao je svoj deseti pogodak u sezoni

Dinamo je stigao do pete pobjede u proljetnom dijelu sezone!

Modri su na gostovanju kod Istre na Aldo Drosini u 25. kolu HNL-a slavili s visokih 3:0. Otpor domaćina prekinuo je Soudani majstorskim pogotkom u 18. minuti susreta, postigavši tako 11. ovosezonski pogodak u plavom dresu. Istru je kasnije u drugom poluvremenu slomio, tko drugi nego nezaustavljivi Hodžić. Povisio je Hodžić na 2:0 u 52. minuti, a konačnu pobjedu za goste potvrdio je još jednim pogotkom pred kraj susreta u 92. minuti.

Dinamo je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećom Rijekom na samo bod. No, Riječani imaju utakmicu manje i od 17.00 igraju dvoboj protiv Slaven Belupa.

Sada slijedi stanka od dva tjedna zbog reprezentativnih obaveza, a prvenstvo se nastavlja početkom idućeg mjeseca. Iduća Dinamova utakmica na rasporedu je u subotu, 1. travnja u 19.00 sati protiv Osijeka.

LIVE Prijenos utakmice Istra – Dinamo na portalu direktno.hr od 15.00.

NAJAVE TRENERA:

MARIJO TOT:

„Dinamo je u ovom susretu apsolutni favorit, a mi ćemo pokušati odigrati dobro i sigurno se nećemo predati bez borbe. Našim igračima bit će to dobar ulog u budućnost, velika utakmica pred, nadam se, ispunjenim tribinama. Vjerujem da smo dobrom igrom i pobjedom u Vinkovcima dodatno zainteresirali naše navijače da nas dođu bodriti i u nedjelju naprave pravu, veličanstvenu atmosferu te da svi zajedno uživamo u prazniku nogometa“, kazao je Tot koji će na raspolaganju imati kompletan igrački kadar.

IVAJLO PETEV:

„Očekujem da ćemo i u Puli nastaviti ritam dobrih utakmica, ali ipak me brine jedan detalj – teren. Ali, kakav je, takav je. Moramo se prilagoditi. Zadatak je da budemo pravi u svih 90 minuta. Istra je solidna momčad i doista očekujem dobru utakmicu. Armin Hodžić? U punom je naletu, a bio bih sretan da, uz njega, još poneki igrač zatrese mrežu“, rekao je.

25. kolo, 1. HNL

15:00, Aldo Drosina, Pula

ISTRA – DINAMO

0:3

(18' Soudani, 52', 92' Hodžić)

Sastavi:

ISTRA: Ivušić; Pavić, Lucio, Mitrevski, Žižić, Miloš, Paracki, Puclin, Gržan, Roce, Solomon

DINAMO: Zagorac; Stojanović, Lešković, Perić, Matel; Antolić, Moro; Ćorić, Sammir, Soudani; Hodžić

Tijek susreta:

1' Počeo je susret na stadionu Aldo Drosina! Istra protiv Dinama u 25. kolu HNL-a!

2' Istra je na samom početku krenulo sa žestokim startovima na Dinamovce

3' Dosuđeno zaleđe za Istru

4' Dinamična utakmice s obje strane

9' Korner za Dinamo izvodi Soudani, kombinacija s Ćorićem

12' Prilika za Istru, Gržan je pobjegao modroj obrani, no na vrijeme blokira Perić

14' Prvi žuti karton na utakmici dobiva Dinamov Petar Stojanović!

15' Istra je ozbiljno zaprijetila na gol gostiju

16' Opet korner za modre

18' GOOOOL! Soudani dovodi Dinamo u vodstvo! Istra - Dinamo 0:1

23' Zaleđe domaćih napadača

25' Sjevnula je Solomonova lopta prema golu modrih, no odlazi kraj vratnice

28' Pokušaj Ćorića, lopta odlazi u novi korner

30' Ponovno zaleđe Istre

32' Gosti prijete i traže drugi pogodak

33' Ćorić je izborio peti korner za Dinamo

38' Žuti karton za Sammira!

41' Dribling Solomona, no čiste gosti opasnost pred svojim golom

42' Prilika za Dinamo, na golu siguran Ivušić

44' Slobodan udarac za Istru. Gržan najviši u skoku, no svirano je zaleđe za domaće

45'+1' Kraj prvog poluvremena! Istra - Dinamo 0:1

45' Počelo je drugo poluvrijeme susreta Istra - Dinamo na stadionu Aldo Drosina!

48' Bebek pokazuje na korner za domaće

49' Prilika za Istru! Gržanova lopta odlazi iznad gola

51' GOOOOL! Hodžić povećava za vodstvo Dinama

58' Modri traže i treći pogodak

60' Prva promjena na utakmici: Iz igre Dinama izlazi Ante Ćorić, a ulazi Mario Šitum

65' Pritišću modri po lijevoj strani

69' Nove izmjene u obje momčadi: Za Dinamo ulazi Amer Gojak umjesto Sammira, a za Istru ulazi Nikola Pelčec umjesto Lucia

71' Igra je nakratko zaustavljena zbog bakljade

71' Susret se nastavlja

76' Posljednja zamjena u Dinamu, izlazi Soudani, a umjesto njega u igru ide Marcos Guilherme

79' Žuti karton za Hodžića

80' Šitum sjajno prema Hodžiću, no dolazi Istrin golman do lopte

83' Izmjena u Istri: Ulazi Rošević umjesto Roce

85' Susret se bliži kraju, Istra je smanjila tempo, treneri su iskoristili sve zamjene

90' Istra pokušava postići pogodak

92' GOOOOL! Hodžićev drugi pogodak na utakmici za Dinamo

90+3' Kraj susreta na Aldo Drosini! Istra - Dinamo 0:3